Lietuvos naujienos - Sveikata - 2020-11-01

Dantų implantacija – patikimas sprendimas praradusiems dantis

Dantų praradimas – skaudus įvykis, sukeliantis daugybę problemų. Visų pirma, netekus dantų dingsta noras šypsotis, juntamas nepasitikėjimas savimi, diskomfortas, o tai ilgainiui gali lemti ir įvairias psichologines problemas. Negana to, dantų praradimas sukelia rimtų padarinių sveikatai: prasčiau pasisavinamas maistas, tenka atsisakyti kai kurių produktų, o problemos nesprendžiant ilgainiui prasideda dantenų recesija ir, galiausiai, žandikaulio kaulo tirpimas. Šiuolaikiniai dantų protezai padeda tokiose situacijose, tačiau turi ne vieną trūkumą. Puikia alternatyva yra dantų implantacija – tai tarsi tobulesni dantų protezai, kurių nejausite ir galėsite visiškai pamiršti, kad juos turite bei džiaugtis visaverčiu gyvenimu.

Dantų implantacija ar protezai?

Praradus dantis, kramtymo funkcijai ir šypsenos estetikai atkurti naudojami du metodai: protezai ir dantų implantai. Abu variantai gali būti naudojami tiek praradus keletą dantų, tiek netekus jų visų. Individualus pritaikymas leidžia universaliai naudoti šiuos dantų atkūrimo metodus pacientams.

Dantų protezai žinomi jau nuo seno. Tiesa, dabar jie gerokai modernesni ir patogesni, tačiau pacientams jų nešiojimas sukelia tam tikrą diskomfortą, nes protezus būtina išimti, pacientai dažnai skundžiasi, kad skauda dantenas. Dantų implantai šiuo atžvilgiu yra nepralenkiami – jie idealiai atstoja natūralius dantis ir apie juos pacientai gali visiškai pamiršti. Implantavimas leidžia atkurti tiek pavienius dantis, tiek jų grupes. Pacientams, netekusiems visų dantų, siūloma dantų implantacijos metodika „All on 4“, atsiliepimai iš pacientų apie juos itin geri. Čia naudojamas keturių taškų principas, todėl intervencija yra minimali, gijimas greitas, o pacientams užtikrinamas maksimalus patogumas.

Dantų implantacijos privalumai

Prarastų dantų atstatymui gali būti naudojami įvairūs metodai, tačiau implantacija laikoma vienu pažangiausių. Technologija suteikia galimybę įgyvendinti alternatyvą prarastų dantų šaknims, todėl implantai yra tvirti, o pojūtis prilygsta natūraliems dantims. Puikios estetinės savybės taip pat yra itin svarbios. Implantuoti dantys atrodo labai natūraliai ir nėra pastebimi. Be to, toks dantų atkūrimas nekenkia likusiems dantims, esant poreikiui, gali būti atliktas estetinis dantų plombavimas. Bedantės burnos protezavimas yra atliekamas naudojant vos keletą atraminių taškų, todėl gijimo procesas yra greitesnis, o procedūra mažiau skausminga.

Dar vienas svarbus privalumas – paprasta priežiūra. Implantuotus dantis reikėtų prižiūrėti tarsi savus, laikantis visų rekomendacijų: kiekvienas tarpas tarp dantų turi būti valomas siūlu, atliekama burnos higiena prieš ir po implantavimo procedūros, laikantis rekomendacijų. Tinkamai prižiūrimus implantuotus dantis galima nešioti visą gyvenimą, tad tai vienas ilgaamžiškiausių būdų šypsenai ir kramtymo funkcijai atkurti. Atlikus dalinę dantų implantaciją, esant poreikiui, natūralius dantis galima balinti. Dantų balinimas namuose gali būti atliekamas naudojant odontologo pagamintą specialią kapą. Visgi daugelis renkasi balinimą profesionalo kabinete – tai saugus dantų balinimas, kuris leidžia suvienodinti natūralių ir implantuotų dantų atspalvį bei užtikrinti sveiką dantų išvaizdą.

Kaip atliekama dantų implantacija?

Netekus dantų reikėtų kreiptis į odontologą. Atlikęs apžiūrą gydytojas įvertins dantų būklę ir parinks gydymo metodą. Jei nuskilo dantis, gali būti, kad jį taip pat reikės atkurti, todėl yra pašalinami danties likučiai. Dėl likusių danties audinių gali prasidėti dantenų uždegimas, kuris yra dažna kitų dantų netekimo priežastimi. Nepašalinus priežasties, gali būti jaučiamas danties skausmas po karūnėle, neretai dėl uždegimo kraujuoja dantenos, prasideda alveolitas, kyla kitų rimtų padarinių.

Implantacija gali būti atliekama tik audiniams sugijus. Per kiek laiko sugyja žaizda po danties rovimo, priklauso nuo paciento organizmo ir intervencijos sudėtingumo. Odontologas numatys terminą, kada bus galimas implanto įsriegimas, įvertins gijimo procesą ir galiausiai pagamins danties protezą, kurį uždėjus prarasti dantys bus visiškai atkurti.

Daugiau informacijos apie dantų implantaciją galite skaityti ir profesionalią konsultaciją gauti apsilankydami odontologijos klinikos „Privati praktika“ puslapyje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: