Dar ne vėlu skiepytis nuo gripo

Panevėžio visuomenės sveikatos centras (toliau – Centras) primena, kad 2015-2016 m. gripo sezonui Panevėžio apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigoms skirta 7596 sezoninio gripo vakcinos ,,Influvac“ dozės, kurios naudojamos rizikos grupių asmenų skiepijimui. Centro duomenimis, iki š. m. gruodžio mėnesio yra sunaudota beveik 99 proc. sezoninio gripo vakcinos dozių (7484).

Centro specialistai pataria skiepijimosi neatidėlioti, nes po skiepų imunitetas susidaro po 2 savaičių, o didžiausias antikūnų kiekis – 4-6 savaitę po injekcijos. Visi norintys pasiskiepyti nuo sezoninio gripo turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Centro duomenimis, 50-ąją 2015 metų savaitę, palyginti su 49-ąja, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) padidėjo Panevėžio rajone, kituose Panevėžio apskrities regionuose – sumažėjo. Praėjusią savaitę (gruodžio 7-13 d.) bendras sergamumas gripu ir ŪVKTI Panevėžio apskrityje siekė 45,85 atv./10 tūkst. gyv. Ankstesniąją, 49-ąją 2015 metų savaitę, šis rodiklis buvo 51,21 atv./10 tūkst. gyv.

Didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 50-ąją savaitę registruotas Panevėžio mieste (73,17 atv./10 tūkst. gyv.), mažiausias – Kupiškio rajone rajone (11,01 atv./10 tūkst. gyv.).

2015-2016 m. gripo sezoną dėl gripo hospitalizuotų asmenų nebuvo registruota.

Centro specialistai primena, kad siekiant išvengti gripo ir ŪVKTI, labai svarbu kuo dažniau plauti rankas, ypač po sąlyčio su ligoniu ir prieš valgį. Kosėjant ir čiaudėjant, užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Taip pat svarbu neliesti paviršių, kurie gali būti užteršti gripo virusu. Neliesti nešvariomis rankomis akių, nosies ar burnos. Dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply