Dar ne visi vairuotojai pastebėjo pasikeitusias eismo sąlygas Elektros ir Vasario 16-osios gatvėse

Nuo praėjusių metų spalio mėn. eismas leidžiamas rekonstruotomis Elektros ir Vasario 16-osios gatvėmis, tačiau stebima tendencija, jog vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie neatkreipia dėmesio į pastatytus naujus kelio ženklus ir jais nesivadovauja.

2021-2027 m. Panevėžio miesto strateginiame plane, atnaujinamame darnaus judumo plane yra numatyta tam tikrose miesto teritorijose plėsti ramaus eismo zonas, joms suteikiant „Gyvenamosios zonos“ statusą. Atkarpai nuo Elektros iki Respublikos g. (iki J. Masiulio knygyno) būtent toks statusas ir buvo suteiktas, pagal kurį pirmumo teisę eisme čia turi pėstieji – tai reiškia, kad transporto priemonės privalo leisti jiems pereiti gatvę bet kurioje jos vietoje. Taip pat, pagal minėtą statusą, centrinėje miesto dalyje leidžiamas ne didesnis nei 20 km/h greitis.

„Įgyvendinus Laisvės aikštės ir jos prieigų sutvarkymo projektą centrinėje miesto dalyje stebime padidėjusį gyventojų srautą, todėl vairuotojus raginame būti dar atidesniais, laikytis galiojančių eismo taisyklių ir taip užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Plečiant „Gyvenamosios zonos“ ribas miesto centrinėje dalyje Elektros ir Respublikos g. sankryžoje bus pastatyti nauji kelio ženklai, artimiausiu metu keisis eismo organizavimo tvarka. Apie pokyčius bus informuojama papildomai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: