Darbą Anglijos fabrike nutraukė trauma

Užsidirbti studijoms užsienyje galima daug greičiau. Ypač greitai tą galima padaryti tuomet, kai nebaimina sunkus fizinis darbas ir nėra kalbos barjero. 2018-ųjų vasarą buvau vienas tų jaunuolių, kuris tenorėjo prasimanyti pinigų pirmiesiems savo studijų metams. Deja, nepaisant sėkmės ieškant darbo, šio plano – parsivežti 5 tūkstančius eurų nepavyko iki galo įgyvendinti. Apmaudu, bet tai buvo situacija, kai koją pakišo nenumatytos aplinkybės.

Dar prieš išvykdamas pasiruošiau pluoštą skirtingų gyvenimo aprašymų. Buvau apsisprendęs, kad priimsiu bet kokį darbo pasiūlymą. Darbo agentūrų pasiūlymai padėti greitai įsidarbinti nelabai viliojo – naujienų portaluose apstų visokių istorijų. Nesinorėjo rizikuoti, o ir laiko iki studijų pradžios – vos trys mėnesiai.

Darbą pavyko susirasti Londone vos per keturias dienas. Tai pavyko padaryti be jokių pažinčių. Manau, pasitarnavo atkaklumas ir neblogos anglų kalbos žinios. Be to, ir atrodžiau kaip eilinis airis: laisva sportinė apranga, juokeliai šnekamąja anglų kalba. Konditerijos fabrikas ieškojo pakuotojo. Ypatingų gebėjimų nereikėjo. Darbą pradėjau iškart. Pakavau konditeriją: pyragėlius reikėjo įvilkti į celofaną, sudėti ant specialių padėklų, o vėliau jie visi turėjo keliauti ant palečių.

Mėnuo taip bedirbant prašvilpė bemat, kol to nenutraukė nelaimė – paletes vežiojantis krautuvas užvažiavo ant mano kojos.  Rodės, kad darbo saugą išmanau gerai. Nežinia, ar to buvo galima išvengti. Dabar tik galima spėlioti.

Pasekmės buvo skaudžios, o gydymas ne toks, kokio norėtų tikėtis lietuvis, kuriam iki šiol teko gydytis tik Lietuvoje veikiančiose ligoninėse ar kitose medicinos įstaigose. Talagto ligoninės priimamajame nelaimės vakarą pagalbos teko pralaukti beveik 10 valandų. Matyt, gydytojams atrodžiau ne toks skubus atvejis. Mane apžiūrėjęs gydytojas liepė nusimauti kojinę ir beveik nelietęs kojos įvertino, kad niekas nelūžo: išrašė aspirino ir siūlė skaudamą vietą tepti specialiu tepalu. Keistai atrodė tokia apžiūra, nes koja buvo gerokai patinusi, visiškai negalėjau jos priminti. Prašiau daryti rentgenogramą, bet man buvo atsakyta, kad tai visai nebūtina. Esą viskas susitvarkys per kelias dienas. Deja, kojos skausmas nelėgo, patinimas taip pat. Į darbą niekaip negalėjau grįžti. Teko domėtis privačių klinikų įkainiais. Jie atrodė kosminiai, tad nusprendžiau, kad kur kas pigiau būtų grįšti į Lietuvą. Džiaugiuosi, kad tuo metu Lietuvoje tebebuvau draustas privalomuoju sveikatos draudimu. Nuvykau į vieną iš sostinės ligonių. Ten dirbę medikai išsyk, apžiūros metu, nustatė, kad man lūžo net trys kojos pirštai. Šią diagnozę patvirtino ir netrukus padaryta rentgeno nuotrauka.

Viską būčiau taip ir pamiršęs, jei ne viename Anglijos Lietuvių bendruomenės socialinėje paskyroje netikėtai rasta informacija apie galimybes gauti kompensacijas tais atvejais, kai medikai klaidingai nustato diagnozę. Keli lietuviai viešai dalijosi istorijomis apie tai, kaip Anglijos gydytojų aplaidumas sugadino jų sveikatą. Vienas pasakojo net apie gresiantį neįgalumą. Pasirodo, kad būna taip, kad laiku negautas reikiamas gydymas gali ir nepataisomai sužaloti sveikatą. Įkvėptas žmonių pasakojimų apie tai, kaip jie sprendė situaciją, susisiekiau su jų rekomenduojama įmone Insito Kompensacijos. Telefonu atsiliepęs šios įmonės konsultantas kalbėjo švaria lietuvių kalba. Išklausęs mano istoriją jis pasiūlė užpildyti specialų blanką.  Tai padariau be jo pagalbos, nors tokia ir buvo pasiūlyta. Paaiškėjo, kad turiu galimybę tikėtis nemažos kompensacijos iš ligoninės. Man buvo pasakyta, kad toks atvejis turėtų būti įvertintas kaip medikų aplaidumas. Gana greitai buvo apskaičiuotas ir preliminarus kompensacijos dydis. Džiaugiuosi pasinaudojęs šios įmonės paslaugos, nes reikalai taip pajudėjo, kad ligoninės atstovai pasiūlė taikiai susitarti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: