Pexels nuotr.

Darbas užsienyje poroms – sprendimas, leidžiantis išvengti įvairių sunkumų

Rinkdamiesi sau antrąją pusę, šalia savęs matome žmogų, su kuriuo gera kartu būti  visose situacijose. Deja, šiuolaikinė realybė, ypač – kalbant apie finansinius sunkumus patiriančias šeimas, yra tokia, jog vieną dieną gali tekti paminti romantinius jausmus ir, pasitelkus racionalų požiūrį, išlydėti savo partnerį ar partnerę už jūrų marių (tiesa, neretai – į gerokai arčiau esančią Europos valstybę – Vokietiją, Norvegiją, Švediją ar pan.). Jei Lietuvoje nepavyksta susikurti finansinio pagrindo, užtikrinančio pageidaujamą gyvenimo kokybę, praleisti patrauklią uždarbio galimybę, kad ir kaip emociškai sunku būtų atsiskirti, nederėtų.

Tiesa, jei Lietuvoje nėra jokių įsipareigojimų, susijusių su mokslu ar darbu, atžalos – dar tik planuose, o galbūt – seniai užauginti ir gyvenantys savarankišką gyvenimą, darbas užsienyje poroms – dėmesio verta alternatyva, kurią gali pasiūlyti tarpininkavimo įdarbinant paslaugas teikiančios įmonės.

Kuo išskirtinis agentūrų siūlomas darbas užsienyje poroms?

Kaip pagrindinį pageidavimą nurodžius darbą užsienyje poroms, asmenims bus siūlomos darbo vietos, kurios, atsižvelgiant į specifiką bei sudėtingumą, gali būti tinkamos tiek vyrams, tiek moterims. Žinoma, priklausomai nuo individualios situacijos, gali tekti dirbti toje pačioje įmonėje, tik skirtingose pozicijose.  Dar vienas svarbus niuansas – sutampantis darbo grafikas, sudarantis galimybę leisti laisvalaikį kartu ir naudotis kitais darbo užsienyje privalumais, kuriuos aptarsime antroje šio straipsnio dalyje.

Į darbo užsienyje poroms „paketą“ dažniausiai įeina ir gyvenamoji vieta, užtikrinanti komfortiškas sąlygas abiems. Tai – garantija, jog, atvykus į užsienį, nereikės skirti laiko ir pastangų būsto paieškai bei bus galima išvengti tokių apmaudžių situacijų, kai, pavyzdžiui, dėmesį patraukęs butas yra išnuomojamas tik su sąlyga, jog jame gyvens vienas žmogus.

Priežastys, dėl kokių poroms gali būti naudingas darbas užsienyje kartu

Emocinis palaikymas. Artimo žmogaus buvimas šalia, leidžia lengviau prisitaikyti prie aplinkos pokyčių, sumažina juntamo streso lygį bei suteikia saugumo pojūtį. O tai yra svarbu, kalbant apie psichologinę pusiausvyrą ir motyvaciją.

Finansinė nauda. Dirbant dviem žmonėms, šeimos biudžetas pildosi sparčiau, tad ir sutaupyti bei pasiekti tikslų, dėl kurių buvo priimtas sprendimas vykti dirbti į užsienį, galima greičiau ir lengviau. Taip pat, kai šeimoje abu yra dirbantys ir, lyginant su vidutiniu darbo užmokesčiu Lietuvoje, uždirbantys gana solidžias pajamas, paprasčiau susidoroti su netikėtomis išlaidomis, nuo kurių nei vienas nesame apsaugotas.

Glaudesnis tarpusavio bendravimas. Gyvenimas svečioje šalyje yra kupinas naujų, įdomių patirčių. Jomis dalijantis tarpusavyje, tvirtėja santykiai ir atsiranda bendri prisiminimai, kurie yra būtina sąlyga, siekiant glaudaus bendravimo.

Kultūrinio akiračio plėtra. Gyvenant svetur ir, žinoma, esant palankiam, su antrąja puse suderintam darbo grafikui, laisvalaikį galima skirti pažinčiai su tos šalies tradicijomis, papročiais, gyvenimo būdu. Tai leidžia praplėsti akiratį, sudaro sąlygas asmenybės augimui, paįvairina kasdienį gyvenimą. Užsienyje gyvenant dviese, sumažėja rizika, jog, baigus darbą, nesinori nieko, tik pasyviai sėdėti namuose. Jei vieną iš partnerių toks noras apninka, kitas gali tapti motyvatoriumi, skatinančiu kažką veikti.

Užsienio kalbų mokymasis. Užsienio kalba – įgūdis, naudingas tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Gyvenant dviese, užsienio kalbą išmokti, žinoma, gerokai lengviau. Tiek dėl vienas kito motyvavimo, tiek ir galimybės tarpusavyje praktikuotis.

Karjeros galimybės. Darbas užsienyje, Lietuvoje palikus antrąją pusę, dažniausiai tėra vienkartinis epizodas, kurį, nepaisant patrauklaus uždarbio, ne visada norisi kartoti. Tuo tarpu, išvykus dirbti kartu, atsiranda motyvacija siekti geresnių rezultatų ar, pasitaikius  patrauklioms karjeros galimybėms, jomis pasinaudoti.

Nuotykiai. Kartu patiriami iššūkiai ir nuotykiai, be kurių gyvenimas svetur sunkia įsivaizduojamas,  stiprina tarpusavio ryšius bei leidžia geriau vienas kitą pažinti.

Taigi, jei nėra objektyvių priežasčių, dėl kurių reikėtų likti Lietuvoje, kol antroji pusė uždarbiauja svetur, darbas užsienyje poroms – įvairiais aspektais, pradedant emociniu ir baigiant finansiniu, naudinga alternatyva, kurios galimybę derėtų apsvarstyti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: