Darbiečiai protestavo prieš bankų sprendimus didinti paslaugų mokesčius

Šiandien Darbo partijos nariai surengė protesto akcijas prie didžiausių Lietuvos bankų centrinių būstinių Vilniuje: SEB, Swedbanko ir DNB Nord. Protestu darbiečiai siekė atkreipti dėmesį į bankų sprendimus sumažinti nemokamai išgryninamų pinigų kiekį, apmokestinti iki šiol nemokamai teikiamas paslaugas bei didinti kitus paslaugų įkainius.

Darbo partija įsitikinusi, kad bankai elgiasi pernelyg savanaudiškai, siekdami didinti savo pelnus Lietuvos žmonių sąskaita ir neatsižvelgia į visuomenės interesą.

„Bankai turėtų uždarbiauti iš kreditavimo, o ne apribodami ir dar labiau apmokestindami Lietuvos žmonių priėjimą prie savo pinigų. Akivaizdu, kad jie eina neteisingu keliu ir, galimai, derina savo veiksmus tarpusavyje. Bankai veikia nevaržomai ir mes manome, kad Centrinis bankas bei kitos bankų veiklą prižiūrinčios institucijos negali arba nenori tinkamai kontroliuoti bankų veiklos. Tai yra nepriimtina, todėl mes jau teikėme atitinkamas įstatymų pataisas Seime ir šiuos klausimus kelsime valdančiojoje koalicijoje“, – sakė protestuose dalyvavęs Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Birželio pradžioje Seimo Darbo partijos frakcijos nariai užregistravo Konkurencijos įstatymo pataisą, ribojančią bankų galimybes piktnaudžiauti savo dominuojančia padėtimi. Pagal teikiamas pataisas numatoma, kad bankas užimtų dominuojančią padėtį rinkoje, jeigu jis turėtų ne mažiau kaip 30 proc. rinkos. Taip pat bankų dominuojančia padėtimi būtų laikomas atvejis, kai trys didžiausi bankai kartu užimtų 55 proc. ar didesnę rinkos dalį.

Šiuo metu bankas užima dominuojančią padėtį, jeigu jo užimama rinkos dalis sudaro ne mažiau kaip 40 procentų, arba trys didžiausi bankai kartu užima 70 proc. rinkos. Šiomis pataisomis darbiečiai siekia užkirsti kelią bankų siekiams masiškai didinti teikiamų paslaugų įkainius.

Priėmus šias pataisas, Centriniam bankui būtų suteiktos galimybės labiau kontroliuoti bankus ir jų mokestinę politiką.

Prie šios dienos protesto akcijų taip pat buvo prisijungę Seimo nariai: Kęstutis Daukšys, Vytautas Gapšys, Valdas Skarbalius, Vilija Filipovičienė ir ekspremjeras Gediminas Vagnorius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: