Darbo partija siūlo atsisakyti mokinio krepšelio sistemos

Darbo partija siūlo atsisakyti mokinio krepšelio. Šiuos planus Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė ketina artimiausiu metu pristatyti koalicijos partneriams. Darbiečiai siūlo vietoje mokinio krepšelio įvesti vadinamuosius klasės komplektus, kai finansavimas skiriamas ne kiekvienam mokiniui atskirai, o visai klasei. Anot L. Graužinienės, taip būtų išspręstos problemos, atsiradusios dėl ydingos, kelis metus galiojančios mokinio krepšelio sistemos.

„Tam, kad mokyklose būtų tinkamai sutvarkytas ugdymo procesas, turime atsisakyti mokinio krepšelio sistemos, nes šiuo metu mokyklos faktiškai yra tapusios mokinių įkaitėms, kai dėl mokinių skaičiaus svyravimų mokykla gali tapti visiškai nerentabili ir atsidurti finansinėje duobėje. Esant tokioms sąlygoms mokyklos yra priverstos galvoti ne apie ugdymo kokybės gerinimą, bet apie tinkamą mokinių skaičiaus išlaikymą, o iš čia kyla eilė kitų problemų — perpildytos klasės, dideli mokytojų darbo krūviai, siekis kuo ilgiau „tempti“ nepažangius mokinius, uždaromos kaimo mokyklos. Visos šios problemos sykiu būtų išspręstos įvedus visos klasės finansavimo sistemą ir leidžiant mokykloms koncentruotis ties tuo, ką jos turi daryti — kokybiškai ugdyti moksleivius“, — sako L. Graužinienė.

Anot Darbo partijos pirmininkės, naują tvarką siūloma nuo šių metų rugsėjo 1 d. išbandyti pilotinėse savivaldybėse, o darbo grupė, sudaryta iš Švietimo ir mokslo ministerijos, profsąjungų, visuomenės ir politikų atstovų, turėtų išanalizuoti kurios savivaldybės labiausiai tam tiktų ir koks papildomų lėšų poreikis atsirastų. Taip pat artimiausiu metu privalu apsispręsti dėl optimalaus mokinių skaičiaus klasėse. Vėliau, priklausomai nuo rezultatų, nauja tvarka būtų įdiegta visose šalies mokyklose.

„Tikslas atsisakyti mokinio krepšelio sistemos bei optimizuoti mokinių skaičių klasėse yra įtvirtintas tiek Darbo partijos, tiek Vyriausybės programose, idėja įvesti klasės komplektų sistemą gimė diskusijose su socialiniais partneriais. Tikiu, kad iki šio Seimo kadencijos pabaigos mes galime pakeisti nevykusią mokinio krepšelio sistemą ir pakelti ugdymo kokybę į aukštesnį lygį“, — teigia L. Graužinienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: