Darbo partijos taryba priėmė V. Mazuronį į partiją, nutarė dėl rinkimų bei ministrų darbo

Šiandien Kėdainiuose vyko Darbo partijos posėdis, kuriame buvo priimta daug svarbių sprendimų. Tarybos pradžioje posėdžiui pirmininkavęs Viktoras Uspaskich pasiūlė tarybos šūkį „Mes žmonių tarnai“, po trumpos diskusijos taryba patvirtino tarybos posėdžio pavadinimą „Pagarba kiekvienam žmogui“.

Tarybos posėdyje į Darbo partijos gretas buvo priimtas Valentinas Mazuronis. Svečio teisėmis posėdžio pradžioje dalyvavęs V. Mazuronis darbiečiams trumpai pristatė savo požiūrį į daugelį klausimų.

„Puikiai suprantu, kad politika yra komandinis žaidimas. Nors čia daug ką galima pasiekti vienam, tačiau komandoje galima padaryti žymiai daugiau. Dar būdamas „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narys sakiau, kad partijos ateitis yra suartėjimas su Darbo partija. Dėl subjektyvių priežasčių tas susijungimas neįvyko, bet ir šiandien manau, kad suartėjimo nebūtina atmesti, tik reikia ieškoti naujų kelių ir būdų. Darbo partijos komandą aš matau kaip stiprią jėgą, manau, kad dauguma partijos programinių nuostatų yra revoliucinės, kurios gali pakelti ekonomiką, užtikrinti investicinę aplinką ir suteikti šansą emigrantams grįžti į tėvynę. Šiandien ne tik turime sutelkti visą potencialą ir esamas jėgas, bet ir atverti kelią jaunimui — tik toks mišinys gali lemti partijos atsinaujinimą ir pergalę ateinančiuose Seimo rinkimuose“, — sakė V. Mazuronis.

Taip pat politikas kalbėjo apie Lietuvos užsienio politikos viziją ir Darbo partijos vykdomą politiką. Anot jo, Lietuvos kelią jis mato tik su Vakarais, o šalies saugumą ir gerovę garantuoja narystė ES ir NATO. Darbo partija, pasak V. Mazuronio, valdžioje turi atstovauti visų darbo žmonių interesams.

„Jeigu jums atrodys, kad su tokiais mano požiūriais aš galiu būti naudingas jūsų komandai, aš esu pasirengęs dirbti kartu. Noriu pabrėžti vieną svarbų dalyką: mano atėjimas į komandą niekada nebuvo siejamas su kokiais nors įsipareigojimais ir pažadais dėl postų. Jeigu nutarsite, kad toks bendradarbiavimas gali būti naudingas, galėsime dirbti kartu“, — pareiškė V. Mazuronis.

Tarybai pateikus V. Mazuronio stojimo į partiją prašymą, jam buvo vienbalsiai pritarta.

Taip pat tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas dėl naujų rinkimų į Seimą Varėnos-Eišiškių vienmandatėje rinkimų apygardoje. Čia partija kels Virginijų Varanavičių. Pakartotiniuose Širvintų rajono savivaldybės mero rinkimuose dalyvaus Darbo partijos atstovė Živilė Pinskuvienė. Šilutėje mero rinkimuose dalyvaus Tomas Budrikis. Taip pat patvirtintas keliamų kandidatų sąrašas pakartotiniuose savivaldybės tarybos rinkimuose Šilutėje.

Darbo partijos pirmininko pavaduotojas Vytautas Gapšys pristatė tarybai darbo grupės, vertinusios partijos deleguotų ministrų darbo rezultatus, išvadas. Remdamasi darbo grupės atliktos analizės rezultatais bei išklausiusi švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio kalbą, taryba nutarė ministrą atšaukti iš užimamų pareigų.

„Įvertinę visų ministrų darbo rezultatus pamatėme, kad švietimo ir mokslo ministras neatstovauja Darbo partijos programai ir siekiams. Su ministru iki šiol buvo daug diskutuota, tačiau teigiamų pasikeitimų nematėme, todėl buvo priimtas toks sprendimas. Kitų ministrų darbo rezultatai taip pat buvo įvertinti. Turime pastabų tiek Algimantai Pabedinskienei, tiek Šarūnui Biručiui, su jais dar bus kalbama, tačiau kol kas jie tęsia savo darbą“, — sakė V. Gapšys.

Kandidatą į švietimo ir mokslo ministro postą partija pateiks artimiausiu metu.

Taip pat tarybos nariai iškėlė galimus kandidatus į Darbo partijos pirmininkus, tai Viktoras Uspaskich, Vytautas Gapšys, Vydas Gedvilas, Virginija Baltraitienė, Živilė Pinskuvienė, Zita Žvikienė, Audronė Pitrėnienė, Gediminas Vagnorius ir Valentinas Mazuronis.

Dalyvauti rinkimuose sutiko V. Mazuronis, A. Pitrėnienė, Ž. Pinskuvienė ir A. Paulauskas. Taryba nutarė siūlyti į pirmininkus vieną žmogų, kuriuo buvo išrinktas V. Mazuronis. Savo kandidatus į partijos pirmininkus taip pat siūlys partijos skyriai. Darbo partijos pirmininkas bus renkamas gegužės 30 d. vyksiančiame partijos suvažiavime.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: