Darbo rinkos prognozė 2016 metams

2016 m. vasario 19 d. Panevėžio teritorinėje darbo biržoje įvyko Darbo rinkos prognozės ir Įsidarbinimo galimybių barometro 2016 metams pristatymas visuomenei, švietimo įstaigoms, socialiniams partneriams.

Įžanginį žodį Panevėžio teritorinės darbo biržos direktorius Viktoras Trofimovas, kuris pakvietė švietimo įstaigas, orientuojant moksleivius profesiniam pasirinkimui, atsižvelgti į darbo rinkos tendencijas bei kvalifikuotos darbo jėgos poreikį.

Darbo išteklių skyriaus vedėja Jurgita Grigalionienė renginio dalyvius supažindino su numatomais pokyčiais darbo rinkoje bei įsidarbinimo galimybėmis Panevėžio regione. Pranešėja paminė, kad darbo birža, remdamasi ES šalių valstybinių užimtumo tarnybų gerąja patirtimi darbo rinkos prognozavimo srityje, jau antrus metus sudaro gerokai išplėstą „Įsidarbinimo galimybių barometrą“ apimantį 155 profesijų grupes. Šio barometro pagrindu sukurtas ir interaktyvus 155 profesijų grupių paklausumo žemėlapis, kuriame pateikta prognozuojamos konkrečios profesijų grupės pasiūlos ir paklausos padėtis atskirose savivaldybėse. Profesijų žemėlapis yra skelbiamas Lietuvos darbo biržos interneto svetainės skyriaus „Darbo rinka“ rubrikoje „Profesijų žemėlapis“.

Didžiausias galimybes įsidarbinti šias metais turės: gydytojai, informacinių technologijų ir ryšių paslaugų pardavimo specialistai, automatikos inžinieriai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai, siuvėjai, virėjai, statybininkai, barmenai, kepėjai, suvirintojai. J. Grigalionienė paminėjo, kad šių profesijų atstovų darbo jėgos paklausa viršys pasiūlą.

Rengiant 2016 metų darbo rinkos prognozę, apklausta daugiau kaip 430 Panevėžio regiono darbdavių. Pasak J. Grigalionienės, atlikus darbdavių apklausą, matyti gana teigiamos tendencijos – darbdaviai planuoja steigti gerokai daugiau darbo vietų nei jų likviduoti. Didžiausias steigimas numatomas pramonės sektoriuje, kai 2015 metais – išsiskyrė paslaugų sektorius.

Panevėžio teritorinės darbo biržos direktorius Viktoras Trofimovas paminėjo, kad statybos sektorius planuoja steigti šiais metais naujas darbo vietas, bet nemažai jų ir likviduos (steigimo ir likvidavimo santykis – 1,8). Šiuo metu įtampa statybų sektoriuje kyla, nes nėra aišku, kada bus pradėti naudoti ES skiriamas šiam sektoriui finansavimas. Pasak V. Trofimovo, situacija statybų srityje atspindi ir darbo rinkoje – kylant šiam sektoriui, reaguoja ir darbo rinka ir atvirkščiai.

Panevėžio teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėja Skirmantė Danylienė pristatė Jaunimo darbo centro teikiamas paslaugas. Ji paminėjo, kad laimi tie jaunuoliai, su kuriais apie karjeros galimybes pradedama šnekėti kuo anksčiau.

Panevėžio profesinio rengimo centro direktorius Bronius Sadula pastebėjo, kad darbo biržos parengtas „Įsidarbinimo galimybių barometras 2016“ Panevėžio apskrityje atspindi tas profesijas, kurias ir ruošia profesinės mokyklos. Direktoriaus nuomone, profesinės mokymo įstaigos neberengia darbo rinkai nereikalingų specialistų. B. Sadulos manymu, ateityje reikėtų dirbti jau su penktų ar šeštų klasių moksleiviais – supažindinant juos su naujomis technologijomis, kad jie teisingai apsispręstų ir pasirinktų paklausią profesiją.

Tendencijos rodo, kad sėkmingą įsidarbinimą lemia ne tik išsilavinimas, kvalifikacija ir profesiniai įgūdžiai, bet ir bendrieji gebėjimai bei papildomos kompetencijos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: