Darbo rinkos prognozė ir įsidarbinimo galimybės 2015 metais

Kovo 9 d. Panevėžio teritorinė darbo birža pakvietė švietimo įstaigų, verslo organizacijų atstovus bei darbdavius į renginį dėl darbo rinkos prognozės ir įsidarbinimo galimybių barometrų pristatymo.

Panevėžio teritorinės darbo biržos direktorius Viktoras Trofimovas, pradėdamas renginį, paminėjo, kad darbo birža jau 20 metų rengia darbo rinkos prognozes, kurios pasitvirtina ir yra objektyvios bei atitinka ekonomines realijas. Pranešėjas paminėjo, kad prognozė atlikta remiantis ekonominių ir demografinių rodiklių analizės rezultatais, šalies ekonomikos ekspertų išvadomis bei darbdavių atsakymais į klausimus apie verslo perspektyvas, darbo vietų steigimą bei likvidavimą.

Panevėžio teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Jurgita Grigalionienė, pristatė pagrindines 2015 m. darbo rinkos tendencijas. Ji paminėjo, kad geopolitinė situacija į darbo rinką įneš šiek tiek neapibrėžtumo, tačiau tikimasi darbo jėgos pasiūlos mažėjimo ir šiais metais. J. Grigalionienė informavo, kad atlikta 434 Panevėžio regiono darbdavių apklausa rodo, kad darbo vietų steigimo ir likvidavimo balansas išliks teigiamas (bus įsteigta 576 darbo vietos, o likviduota – 135). Pranešėja paminėjo, kad daugiausiai naujų darbo vietų šiemet bus įsteigta pramonės ir paslaugų sektoriuose. Remiantis atlikta darbdavių paklausa, 67 proc. darbdavių pokyčių savo veikloje nenumato, o 27 proc. –numato įmonių apyvartos, darbuotojų skaičiaus ir investicijų į technologijas 2015 m. didinimą. Didžiausios įsidarbinimo galimybės numatomos: pardavimų atstovams, elektros inžinieriams, gydytojams, kompiuterinių tinklų specialistams, barmenams, statybininkams, virėjams, plytų mūrininkams, siuvėjams.

Renginio metu pristatytas „Įsidarbinimo galimybių barometras 2015 m.“. Prisistatytas ir barometro pagrindu sukurtas interaktyvus 155 profesijų grupių paklausumo žemėlapis („Profesijų žemėlapis“), kuriame pateikta prognozuojama konkrečios paklausos ir pasiūlos padėtis atskirose savivaldybėse.

„Profesijų žemėlapis“ yra viešai skelbiamas Lietuvos darbo biržos interneto svetainėje skiltyje „Darbo rinka“: http://www.ldb.lt/Informacija/DarboRinka/Puslapiai/Profesiju_zemelapis.aspx

Panevėžio teritorinės darbo biržos direktorius Viktoras Trofimovas, vertindamas bendradarbiavimo su darbdaviais svarbą 2014 metais, apdovanojo apdėkos raštais ir pareiškė viešą padėką:

UAB „Antraža“ – už dalykišką bendradarbiavimą ir tarpininkavimą įdarbinant;

UAB „Metalija“ – už iniciatyvą pradėti ir plėtoti verslą;

UAB „DS statyba“ – už dalykišką bendradarbiavimą ir tarpininkavimą įdarbinant, dalyvavimą apskrito stalo diskusijoje;

UAB „TETAS“ – už dalykišką bendradarbiavimą ir tarpininkavimą įdarbinant, dalyvavimą apskrito stalo diskusijoje, naudojimąsi e. paslaugomis;

UAB „Kriautė“ – už aktyvų ir dalykišką bendradarbiavimą, naudojimąsi e. paslaugomis;

AQ Wiring Systems UAB – už aktyvų ir dalykišką bendradarbiavimą; naudojimąsi e. paslaugomis; laisvų darbo vietų registraciją internetu;

UAB „Daviska“ – už pagalbą įdarbinant socialiai pažeidžiamus asmenis.

Panevėžio teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro skyriaus vedėja Skirmantė Danylienė, susirinkusiems dalyviams, pristatė Jaunimo darbo centro teikiamas paslaugas, organizuojamus renginius, vykdomas akcijas bei supažindino su lankytojų atsiliepimais.

Renginio dalyvis, Panevėžio Margaritos Rimkevičiatės technologinės mokyklos direktorius Tautvydas Anilionis supažindino su Europos profesinio mokymo kreditų sistema (ECVET) – tai viena iš Europoje taikomų priemonių, užtikrinančių profesinio mokymo sistemų skaidrumą, tarpusavio pasitikėjimą ir mobilumą profesinio mokymo erdvėje. ECVET tikslas – sudaryti sąlygas pripažinti mobilumo dalyvių pasiekimus, sukurti vieningą mobilumo organizavimo struktūrą ir visoje Europoje skatinti abipusį profesinio mokymo įstaigų ir kompetentingų institucijų pasitikėjimą. Susidomėjusius ECVET įgyvendinimu, T. Anilionis pakvietė kreiptis tiesiogiai į jį, nes jis yra nacionalinis ECVET ekspertas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: