Darius Liutikas: Siaurukas keisis iš esmės

Praėjusių metų liepos mėnesio pabaigoje darbą pradėjęs naujasis VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius Darius Liutikas džiaugiasi nuveiktais darbais ir vardina 2022 metų planus.

Prioritetai

Penkis praėjusių metų darbo mėnesius VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius vertina gerai.

„Kandidatuodamas į šias pareigas išsikėliau penkis prioritetinius tikslus: sutvarkyti-atnaujinti infrastruktūrą, organizuoti papildytos realybės keliones, atkurti senovinį garvežį, įveiklinti Siauruko stotis ir sukurti naujų programų turistams bei keliautojams“, – sakė vadovas.

Šie prioritetiniai tikslai įtvirtinti ir strateginiame įmonės plane, kuriam praėjusių metų pabaigoje pritarė visi VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininkai – LR Susisiekimo ministerija, Panevėžio miesto, Panevėžio ir Anykščių rajonų savivaldybės.

Direktorius džiaugiasi pakeitęs vadybinius prioritetus ir patį įstaigos tikslą. Dabar įstaiga orientuojasi ne tik į vėžės ir pastatų išsaugojimą, kaip kultūros paveldo objekto, bet ir į viso komplekso – tiek vėžės ir pastatų, tiek bendrai viso kultūros paveldo įgalinimo ir aktyvesnio pritaikymo turizmo reikmėms. Pagrindinis tikslas į Siauruką pritraukti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio turistus bei keliautojus.

Naujos programos turistams

D.Liutikas džiaugiasi nauju Lietuvos Kalėdiniu siauruko projektu. „Kadangi mano tikslas buvo paįvairinti ir įgyvendinti naujas kelionių programas, tai viena jų tapo – Kalėdinio siauruko idėja, kuri pasiteisino su kaupu. Iki gruodžio 31 d. Lietuvos Kalėdiniu siauruku važiavo 3200 žmonių, iš kurių daugiau kaip pusė – vaikai. Planuojame, kad viso sezono metu iki sausio 8 d. bus pervežta virš 4 tūkst. keleivių, kurie dalyvaus mūsų Kalėdinėje programoje. Šie skaičiai mus džiugina“, – sakė D. Liutikas.

Lietuvos Kalėdinis Siaurukas veža maršrutu Anykščiai – Troškūnai – Anykščiai. Šventinė 4 val. programa su smagiai nusiteikusiais nykštukais, įvairiomis edukacijomis, dokumentiniais filmais ir pan. vyksta Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios požemiuose įrengtame Kalėdiniame kaimelyje. Troškūnų siaurojo geležinkelio stotyje ir pačiame traukinyje kelionės metu.

„Tai tikrai pavykęs ir džiuginantis projektas. Pirmą kartą Siaurukas buvo papuoštas kalėdinėmis dekoracijomis ir manau, kad šis projektas taps tradiciniu ir bus tęsiamas kitais metais“, – sako įmonės vadovas.

Įmonės valdymo struktūra

Nuo 2022m. įstaigoje keičiasi valdymo struktūra, auga darbuotojų skaičius. Viso sukurta 30 darbuotojų etatų. „Galiu pasidžiaugti, kad praėjusiais metais pavyko 10 proc. padidinti atlyginimus darbuotojams. Stengsimės, kad ir šiais metais atlyginimai kiltų ir būtų konkurencingi, bei atitiktų šių dienų realijas“, – sakė vadovas.

Pasak įstaigos vadovo, ypač stiprinama projektų rengimo sritis, atsirado projektų vadybininkai, kurių tikslas ženklią dalį lėšų susigeneruoti iš įvairių nacionalinių ir tarptautinių finansavimo projektų.

„Praėjusiais metais pateikėme 5 paraiškas į įvairius nacionalinius fondus finansinei paramai gauti. Šiemet tikimės tęsti pradėtus darbus ir pateikti dar daugiau paraiškų ieškant alternatyvių finansavimo šaltinių“, – sakė D. Liutikas.

Pasak direktoriaus, tikimasi artimiausiu metu sutvarkyti ir kitus strateginius dokumentus, tokius kaip įmonės įstatai, parengti įvairias tvarkas ir pan.

Atnaujinta interneto svetainė

Įstaiga gali pasidžiaugti atnaujinusi interneto svetainę www.siaurukas.eu, kuri tapo daug aiškesnė, paprastesnė ir patogesnė lankytojams ir būsimiems keliautojams.

„Svetainėje atsirado galimybė nusipirkti bilietus elektroniniu būdu. Tai palengvinanti naujiena visiems norintiems keliauti Siauruku. Ankščiau reikėdavo atlikti bankinius pavedimus, o dabar galima įsigyti kelionės bilietus ir atsiskaityti už juos užsakymo metu interneto svetainėje esančioje elektroninėje sistemoje. Tai tikrai visiems patogiau“, – sako D. Liutikas.

Geležinkelio stočių įveiklinimas

Kita svarbi idėja – pačių siaurojo geležinkelio stočių įveiklinimas. „Tai jau ne kartą esu minėjęs, kad ieškome partnerių, kurie mūsų kultūros paveldo stotyse norėtų vystyti vieną ar kitą veiklą ir taip bendradarbiaudami, mes galėtume prisidėti prie keleivių ir keliautojų bei pramogautojų atvežimo į tas stotis“, – sakė D. Liutikas.

Įstaigos vadovas pristato dar vieną naujovę Lietuvai – keliones pirtelėje į vandens telkinį vasaros sezonu. „Įrengsime vagoną-pirtelę ir bus galima keliauti kaitinantis pirtelėje ir nuvykus išsimaudyti viename ar kitame vandens telkinyje bei grįžti į pradinį tašką. Tikiuosi, kad ši atrakcija irgi bus įdomi šalies bei užsienio keliautojams ir turistams“, – sako D. Liutikas.

Infrastruktūros atnaujinimas

Pagrindiniai 2022 m. iššūkiai ir darbai – infrastruktūros atnaujinimas. Pasak įstaigos vadovo, pirmiausia būtina įvertinti turimą infrastruktūrą ir pagal galimybes atnaujinti tam tikrus ruožus.

Su ekspertais tikimasi nusistatyti istorinio garvežio atkūrimo  sąmatą, numatyti reikalingos investicijas ir parengus projektą ieškoti finansinių fondų paramos. Fondų paramos bus ieškoma ir papildytos realybės kelionėms.

„Ir toliau tęsime bei diegsime įvairias naujas programas, stengsimės pasiūlyti naujienų, patys organizuosime keliones bei teiksime paslaugas, kuriomis galės naudotis įmonės, įstaigos, organizacijos ar draugų kompanijos“, – sakė D. Liutikas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: