,,Darom 2015” – savanoriškumo ir pilietiškumo mokykla

Kas yra pilietiškumas? Dažnai šį klausimą užduodu lankydamasis mokyklose ir bendraudamas su moksleiviais. Pilietiškumo sąvoka dažnam jaunam žmogui asocijuojasi su istorija, svarbių valstybei datų minėjimais, tautiniais atributais.

Ugdyti pilietiškumą galima įvairiomis formomis ir metodais. Viena iš pagrindinių bei šiuolaikiškiausių priemonių – savanorystės fenomenas. Savanorytės, kaip pilietinio įsitraukimo forma dažnam jaunam žmogui daug labiau suprantama. Kodėl?  Todėl, kad jis turėjo galimybę prie jos prisiliesti, ją išbandyti tiesiogiai dalyvaudamas veiklose dar mokykloje. Ir visai nesvarbu, kur ir kada savanoriauta: ar tai pagalba skurstančiam per „Maisto banko” iniciatyvas, ar pagalba kanceliarinėmis priemonėmis mokiniui pilietinės iniciatyvos „Būk pirmūnas” metu, o gal tiesiog pagalba organizuojant renginius, tokius kaip Eurobasket 2011, Kino pavasaris ir pan., jaunimas jau žino, kad tai naujos galimybės, naujos pažintys, nauji gyvenimo iššūkiai.

Kiek sudėtingiau vyresnės kartos atstovams. Užaugę priverstinės talkos metais, įpratę daugiau gauti nei duoti, šie mieliau renkasi pasyvų poilsį namuose.  Pilietiškumas neugdomas stebint kitus. Tiek jaunam, tiek vyresniam žmogui būtina iniciatyva.

Jau penkerius metus savanoriauju ir globoju pilietinę iniciatyvą „Būk pirmūnas”, kurios metu žmonių nupirktos kanceliarinės prekės prieš par naujuosius mokslo metus keliauja būsimiems pirmūnams iš nepasiturinčių Panevėžio miesto bei rajono šeimų. Per visus šiuos metus iniciatyvoje savanoriavo per 250 žmonių. 2011 metais, kuomet LR Seimas metus buvo paskelbęs Savanorystės metais, Lietuvoje vyko Europos krepšinio čempionatas. Vien Panevėžyje į savanorystę įsitraukė per 300 jaunų žmonių. Už šio skaičiaus slypi pasikeitusi žmonių mąstysena, aukštesnio lygio moralė ir kitoks požiūris į aplinkinius.

Dar didesnė pilietiškumo mokykla – akcija ,,DAROM”, puoselėjanti aplinkosauginį, ekologinį mąstymą ir bendruomeniškumą. Per septynerius ,,Darom” veiklos metus, į akciją  savanoriškai įsitraukė daugiau nei aštuoni šimtai tūkstančių Lietuvos gyventojų. Kasmet didėja savanorių gretos, renkasi šeimos, bendruomenės, valstybinės institucijos, verslo įmonės, nevyriausybinės organizacijos, švietimo įstaigos, politikai, žiniasklaidos.

Šiais metais priėmiau ,,DAROM” organizatorių pasiūlymą koordinuoti Panevėžio miesto talką. Panevėžyje “DAROM 2015” vyks nuo balandžio 18 d. iki balandžio 25 d. Tikiu, kad šiemet Panevėžys bus aktyvus, sulauksime daug savanorių. Kviečiu, būkime pilietiški – ateikime į “DAROM 2015”!

 

LR Seimo narys Domas Petrulis

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: