Daugėja įtariamųjų tyrime dėl sveikatos apsaugos sektoriaus viešųjų pirkimų

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) tęsiant ikiteisminį tyrimą, kuriuo siekiama nustatyti, ar organizuojant ir dalyvaujant skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų medicininės įrangos ir kitų medicinos priemonių viešuosiuose pirkimuose, buvo padarytos korupcinės nusikalstamos veikos, iš viso įtarimai šiuo metu pareikšti 51 asmeniui.

Šiuo metu tyrimas apima 12 privačių įmonių sandorius dėl įvairios medicininės technikos ir kitų priemonių pardavimo 14-ai Lietuvos gydymo įstaigų, kurie buvo sudaryti po galimai neskaidriai vykusių viešųjų pirkimų konkursų. Šiuo metu visos Lietuvos mastu tiriama daugiau kaip 100 nusikalstamų veikų. Įtariamai dėl įvairių korupcinių veikų šiuo metu pareikšti dvidešimt devyniems privačių įmonių atstovams ir dvidešimt dviem gydymo įstaigų darbuotojams, iš kurių devyni – gydymo įstaigų vadovai.

STT pareigūnų surinkti duomenys šiuo metu leidžia įtarti, kad medicinos priemonėmis ir įranga prekiaujančių įmonių atstovai, galimai veikdami įvairiomis neteisėtomis priemonėmis, per ilgesnį nei vienerių metų laikotarpį galėjo sudaryti sąlygas įmonėms neteisėtai laimėti įvairių Lietuvos gydymo įstaigų pirkimų už daugiau kaip 3 mln. EUR.

Tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba kartu su visomis teritorinėmis valdybomis. Tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: