Daugiau nei stalas ir kėdė: kaip įsirengti namų biurą

Dauguma darbų, kuriuos lengva iš biuro perkelti į namus, tai darbai prie kompiuterio. Todėl svarbu susikurti patogią darbo vietą, kuri nepakenktų jūsų laikysenai, nevargintų jūsų akių ir visos raumenų bei skeleto sistemos. Svarbiausia tokiai darbo vietai – galimybė ją modifikuoti. Tai ypač aktualu, jei darbo vieta planuojate dalintis su savo partneriu ar į namus sugrįžusiais savo vaikais-studentais.

Nors pagrindiniai biuro atributai – stalas ir kėdė, tačiau ir juos išsirinkti gali būti ne taip lengva kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio. Štai keli aspektai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, rinkdamiesi stalą ir kėdę:

Stalo gylis

Jei stalą naudosite tik nešiojamam kompiuteriui, tuomet jums tiks ir siauresnis stalas, tačiau jei turite stacionarų kompiuterį ar planuojate naudoti išorinį ekraną, jums reikėtų ne seklesnio nei 50 cm stalo, kad susidarytų bent minimalus atstumas tarp ekrano ir jūsų akių (rekomenduojama, kad patogiai įsitaisę ir ištiesę ranką siektumėte ekraną vos pirštų galiukais).

Stalo aukštis

Įprastinis biuro stalų aukštis – apie 73–75 cm. Todėl atkreipkite dėmesį į šį matmenį, jei planuojate įsigyti mažą sulankstomą stalą, kurį norėtumėte „paslėpti“, kai nenaudosite. Stalas puikiai tiks nešiojamam kompiuteriui, bet išoriniam ekranui – jis bus per žemas ir jums teks kūprintis. Taip pat svarbu, ar pasirinkote stalą su stalčiumi klaviatūrai. Tai neabejotinai geras pasirinkimas, jei naudosite išorinę klaviatūrą, bet atkreipkite dėmesį, ar iki klaviatūros stalčiaus apačios yra bent 63 cm, nes kitu atveju kojos remsis į stalo apačią. Žinoma, šie skaičiai yra orientaciniai, tad jei esate itin žemas ar aukštas – vertėtų stalus išbandyti individualiai.

Kėdės tipas

Tinkama biuro kėdė privalo turėti aukščio reguliavimo funkciją, tai leis prisitaikyti kėdę skirtingiems žmonės. Svarbu ir tai, kad kėdė būtų su atrama nugarai, neretai dėl grožio (kėdė tampa mažiau pastebima) yra aukojamas patogumas – tačiau tvirta atramai nugarai yra ypač svarbu. Taip pat apsvarstykite, ar jums reikalingi porankiai? Neretai jie komplektuojami su biuro kėdėmis, kai realybėje, daugiau laiko mūsų rankos būna ant klaviatūros, o ne ant porankių. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad stilinga kėdė be porankių gali būti tiek ir patogus biuro elementas, tiek ir darniai įsilieti į svetainės baldų ansamblį, kai nėra naudojama.

Tinkami biuro baldai itin svarbūs jūsų sveikatai, ypač jei iš namų dirbsite pilnu etatu ir juose praleisite didžiąją dalį savo darbo dienos. Todėl verta įsigyti brangesnius ir kokybiškesnius baldus, kurie ne tik ilgiau jums tarnaus, bet ir bus ergonomiškesni. Žinoma, tiems, kurie įsigydami naujus daiktus nori sutaupyti, visada verta patikrinti, kokie „Jysk“ akcijų leidinio pasiūlymai šiuo metu galioja ar rasti kitus nuolaidų pasiūlymus svetainėje „raskAkcija.lt“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: