Daugiausiai Panevėžio gyventojų pretenduoja susigrąžinti pajamų mokesčio dalį už automobilio remontą

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) primena gyventojams iki gegužės 3 d. pateikti pajamų deklaracijas ir pasinaudoti galimybe susigrąžinti pajamų mokesčio dalį už automobilio ar būsto remontą bei auklių paslaugas.

„Iki 400 eurų sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM)  gyventojai gali susigrąžinti už jiems atliktas automobilio, būsto remonto ar nepilnamečių priežiūros paslaugas. Norint pasinaudoti šia GPM lengvata reikėtų atkreipti dėmesį, jog tik kvito neužteks – gyventojai VMI turi pateikti skenuotą ar fotografuotą sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitą (FR0508 forma) su paslaugos gavėjo asmens duomenimis. Taip pat, deklaruojant patirtas išlaidas reikėtų atminti, jog GPM lengvata negalioja už įsigytas medžiagas ar detales“, – teigia Panevėžio apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rasita Žilinskienė.

Pažymėtina, jog nuo šių metų gyventojų pranešimai apie išlaidas (PRC912), siekiant susigrąžinti dalį GPM už jiems suteiktas paslaugas, pildomi paprastesniu būdu, vedlio principu. Tie gyventojai, kurie norėdami pasinaudoti GPM lengvatomis už 2020 m., pranešimo apie išlaidas nepateikė iki vasario 15 d., gali tai padaryti deklaruodami pajamas dabar ir patirtų išlaidų dokumentus pateikdami kartu su 2020 m. pajamų mokesčio deklaracija. Daugiau informacijos apie GPM lengvatas už patirtas išlaidas galima rasti čia.

Panevėžio AVMI duomenimis, Panevėžio ir Utenos apskrityse apie pernai patirtas išlaidas pranešimus pateikė beveik 600 gyventojų. Bendra paslaugų suma siekia 471 tūkst. eurų. Daugiausiai pranešimų (73 proc.) gauta iš gyventojų, remontavusių automobilius.

„Taip pat dar kartą atkreipiame dėmesį, kad norint pasinaudoti GPM lengvatomis už automobilio remonto ar kitas paslaugas, būtina prašyti pinigų sumokėjimą patvirtinančių dokumentų“, – sako R. Žilinskienė.

Panevėžio AVMI primena, kad visą aktualią informaciją mokesčių klausimais gyventojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. Neturintiesiems galimybių deklaruoti e. būdu, deklaracijas telefonu padės užpildyti VMI konsultantai. Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojai gali skambinti šiais telefonų numeriais: (8-45) 501137 ir (8-389) 63729.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: