Daugiavaikė mama apsinuodijo keistomis „dujomis“

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus specialistės kartu su Panevėžio socialinių paslaugų centro Paramos šeimai skyriaus socialinėmis darbuotojomis ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistėmis lankėsi socialinės rizikos šeimose.

Per dvi dienas aplankytos 39 šeimos. Šios prevencinės priemonės tikslas – stebėti probleminėse šeimose augančių atžalų užimtumą vasaros atostogų metu, informuoti vaikučius ir jų tėvelius, kur gali turiningai praleisti laisvalaikį, pakviesti į renginius. Taip pat stebėti situaciją šeimose, teikti konsultacijas bei fiksuoti pažeidimus. Sistemingi apsilankymai socialinės rizikos šeimose lemia teigiamus pokyčius: tėvai blaivūs, namai tvarkingesni, o vaikučiams skiriama daugiau dėmesio ir rūpesčio.

Tačiau reikiamas išvadas padarė toli gražu dar ne visi. Pareigūnėms apsilankiusioms daugiavaikėje šeimoje, kurioje auga net šeši mažyliai, mamos elgesys sukėlė įtarimą. Ši gynėsi, kad
nė lašo alkoholio burnoje neturėjo, tik bendro naudojimo patalpose apsinuodijusi dujomis. Moters sugyventinis sąžiningai prisipažino, kad vakar gėrė sidrą. Į tuos pačius namus sugrįžus po dviejų valandų, paaiškėjo, kokiomis “dujomis“ apsinuodijo sugyventiniai. Daugiavaikė mama sėdėjo ant sofos ir rankoje laikė sidro butelį, dabar jai sunkiai sekėsi kalbėti rišliai ir atrasti pasiteisinimą. Sugyventinis vaikščiojo po kambarį svyruodamas, o po stalu mėtėsi išgertas alaus butelis. Kartu su policijos pareigūnėmis į kiemą išėjęs vyras, žiūrėdamas į kieme žaidžiančius vaikus, vardu namo kvietė vieną iš mergaičių, tačiau ji atsakė.: „tai ne aš“. Akivaizdu, kad paveiktas „neaiškios kilmės dujų“ vyriškis nebepažino sugyventinės vaikų ir pamiršo, kad atžalos namuose.

Reido metu buvo nustatyti 4 pažeidimai. Tėvams bus taikomos poveikio priemonės bei rekomenduojama išklausyti bendravimo su vaikais tobulinimosi kursus.
Karolina Miganovičienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: