Eimanto Genio (LRT) nuotr.

Dauguma Panevėžio krašto politikų Tautišką giesmę trauks gimtinėje

Liepos 6-ąją minint Mindaugo karūnavimo – Valstybės įkūrimo dieną viso pasaulio lietuviai ir jiems prijaučiantieji kviečiami vienu metu sugiedoti Lietuvos himną – Tautiškąją giesmę. Panašu, kad dauguma lietuvių, o juolab politikai šios tradicijos neatsisakys ir šiemet.

Buvęs Panevėžio miesto vicemeras Seimo narys „valstietis“ bei kandidatas į merus Deividas Labanavičius minėtą dieną kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariais vidurdienį Panevėžyje prieš savivaldybę dalyvaus šventiniame minėjime ir vėliavos pakėlimo iškilmėse. Tautišką giesmę kartu su partiečiais jis taipogi žadėjo giedoti Panevėžyje Laisvės aikštėje.

Antrą kartą „Aukštaitijos“ rinkimų apygardoje į Seimą išrinkta „valstietė“ Guoda Burokienė sakė dabar gyvenanti tarp Vilniaus, Kauno ir Panevėžio, tačiau patikino, jog tradiciškai Tautišką giesmę giedos Upytėje rajono savivaldybės rengiamoje šventėje.

Kupiškėnas Seimo narys „valstietis“ Jonas Jarutis, jei neįvyks kas nors nenumatyto irgi tikino Tautišką giesmę trauksiantis gimtojo Kupiškio centrinėje aikštėje.

Buvęs parlamentaras demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio rajono skyriaus pirmininkas Petras Nevulis irgi sakė tradiciškai Valstybės dieną minėsiantis ir Tautišką giesmę giedosiantis Upytėje.

Išvakarėse kalbintas lėktuvo variklį paleidinėjęs Panevėžio miesto tarybos narys bei miesto socialdemokratų lyderis ir jų kandidatas į merus Ramūnas Vyžintas pažadėjo pernelyg ilgai neskraidyti ir tradiciškai Tautišką giesmę giedoti Panevėžyje Laisvės aikštėje.

Panevėžio rajono vicemeras ir socialdemokratų kandidatas į merus Antanas Pocius patikino dalyvausiantis tradiciniu tapusiu Valstybės dienos minėjime Upytėje ir Tautišką giesmę trauksiantis prie Čičinsko kalno. Jis vienintelis iš pašnekovų į Upytę pakvietė ir žurnalistą bei patikino, kad ten vyksta dėmesio verti renginiai.

Panevėžio rajono tarybos narė, rajono Liberalų sąjūdžio skyriaus pirmininkė Daiva Juodelienė sakė, kad prie tradicinės akcijos prisijungs Klaipėdoje. Anot jos, uostamiestyje ketvirtadienį vyks darbinė konferencija, o iš ryto iš Panevėžio į Klaipėdą nuvykti yra misija – neįmanoma, todėl teks važiuoti iš vakaro. Ponia Daiva sakė dar neišsiaiškinusi, kur klaipėdiečiai švenčia „Mindaugines“, tačiau vylėsi, kad kur nors centre.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: