Dauguma Panevėžio politikų galimybių paso „nebrokija“

Panašu, kad Lietuvoje įsigaliojęs galimybių pasas atriš rankas išsiilgusiesiems linksmybių, kelionių, masinių renginių, kavinių ir restoranų, o jų neturinčiuosius pavers panašiais į raupsuotuosius ar atstumtuosius. Ar galimybių pasus jau įsigijo Panevėžio politikai ir kaip jie juos vertina?

Nenori lietaus

Panevėžio miesto vicemeras liberalų sąjūdžio atstovas Valdemaras Jakštas sakė galimybių pasu jau pasirūpinęs, nes su juo turės daugiau galimybių keliauti, nueiti į renginius, į kavinę papietauti ir nereiktų lietui lyjant sėdėti lauke ir gurkšnoti kavą.

Valdemaras Jakštas (Facebook Panevėžio liberalai nuotr.).

„Galimybių pasas yra savotiška paskata žmonėms skiepytis, kad jie turėtų daugiau laisvių ir galimybių, todėl jo atsiradimą vertinu tik teigiamai“,- sakė V.Jakštas.

Nebuvo tinkamai pasiruošta

Pagal valstiečių sąjungos sąrašą į miesto valdžios rūmus patekęs vicemeras Lauras Jagminas, kol kas gavęs tik vieną vakcinos dozę, galimybių paso dar neturi.

Lauras Jagminas

„Sunku pasakyti apie galimybių paso vertinimą, nes yra dvi medalio pusės. Gerai, kad karantinas atlaisvinamas, bet iki pilno galimybių užtikrinimo dar nėra pilnai pasiruošta. Tą sako ir verslas ir renginių organizatoriai. Be to, žmonėms sudaromos nevienodos sąlygos, nes kiekvieną parą registruotis ir testuotis yra neįmanoma“,- sakė L.Jagminas.

Vertina dvejopai

Buvęs parlamentaras ir miesto vicemeras, frakcijos „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ narys miesto taryboje Petras Luomanas prisipažino galimybių paso dar neturintis ir kaip dauguma žmonių vertinantis jį dvejopai. Politiko žodžiais, vieniems galimybių pasas, kuris veikiausiai bus trumpalaikiu, suteiks tam tikrų privilegijų, bet kartu vykdys ir savotišką selekciją, o kitus dar labiau stums į pakraštį.

Petras Luomanas

Buvo paskubėta

Judėjimo „Kartu“ frakcijos seniūnė miesto taryboje Viktorija Polzunovaitė sakė, jog galimybę turėti galimybių pasą ji jau turinti, nes jau yra persirgusi COVID-u, tačiau neskubanti jo išsiimti, nes tam neturinti jokio poreikio.

Viktorija Polzunovaitė

„Kol kas nematau jo privalumų ir būtinybės išsiimti. Su galimybių pasu buvo gerokai paskubėta, nes jis dar labiau suskaldys visuomenę“,- teigė V.Polzunovaitė.

Vakcinų netruks

„Galimybių paso dar neturiu, bet jį vertinu teigiamai, nes bet kur galėsiu užeiti pavalgyti. Skiepus neigiantys antivakseriai negalės dalyvauti masiniuose renginiuose, užeiti į kavines, todėl tai yra ir savotiška drausminanti ir viruso plitimą stabdanti priemonė. Kol kas dar trūksta vakcinų, bet prisiminkite kaip pandemijos pradžioje trūko dezinfekcinio skysčio ir jis kainavo didžiulius pinigus, kitų priemonių. Tikiu, kad po pusmečio vakcinų bus pakankamai ir visi galės pasiskiepyti. Galimybių pasas baudžia skiepus ir pandemiją neigiančius asmenis“,- sakė verslininkas, miesto socialdemokratų lyderis Ramūnas Vyžintas.

Ramūnas Vyžintas

Skaldo visuomenę

Opozicijos Panevėžio miesto taryboje lyderė „žalioji“ Gema Umbrasienė sakė galimybių paso dar neturinti, tačiau netrukus jį išsiimsianti, nes jis reikalingas kontaktiniam darbui.

Gema Umbrasienė

„Naktiniuose baruose nesilankau, todėl didelio poreikio nėra, bet reikia dėl tiesioginio darbo. Atiduočiau daug ką, kad jo nereikėtų ir labai norėčiau, tad iš pandemijos tam tikromis sąlygomis išeitų visi. Nors gal kam beprotiškai reikia masinių renginių, bet galimybių pasas skaldo visuomenę, o man toks skaldymas yra nepriimtinas. Dabar gi sėdi žmonės kavinėje su pasais, o aš stoviu lauke ir žiūriu pro langą. Aš gi ne dėl savo kaltės labai saugojausi ir nesusirgau, bet kol kas nesulaukiau antro skiepo“,- aiškino G.Umbrasienė.

Nesiskiepijantieji kalti patys

Panevėžio miesto tarybos konservatorių frakcijos vadovė Indiana Grigienė teigė galimybių pasą jau turinti ir pasidžiaugė, kad jį labai paprasta išsiimti: tam nereikia nė minutės.

Indiana Grigienė

„Noriu keliauti, kažkur važiuoti, nueiti į kavinę ar teatrą. Tai yra ir gera priemonė, leidžianti žmonėms bendrauti tarpusavyje, o bendraujantiesiems jaustis saugiems“,- sakė politikė.

I.Grigienė teigė pandemiją prilyginanti karui, o jos metu reikalingi ir savotiški įstatymai, skatinantys žmones skiepytis ir taip apsaugoti ne tik save, bet ir kitus. Politikės nuomone, neigiantieji skiepus patys save pastato už ribos.

Gal prireiks

Panevėžio rajono vicemeras socialdemokratas Antanas Pocius sakė galimybių pasą jau susitvarkęs, tačiau kol kas nežinantis, kur jį panaudoti, nes nueiti į kavinę ar restoraną jam neaktualu.

Panevėžio rajono socialdemokratų lyderis A.Pocius

„Gal teks kur nors nueiti į rimtesnį renginį, kur nors nuvažiuoti, gal tada ir pravers. Net nežinau kaip jį vertinti, nors girdėjau, kad jis žmones padalina. Perkūnas žino, gerai ar blogai. Parodys laikas“,- apie galimybių pasą kalbėjo A.Pocius.

Pinigų švaistymas

Pagal valstiečių sąrašą į Panevėžio rajono tarybą išrinktas, anksčiau su daugeliu žmonių bendraudavęs buvęs ilgametis Velžio seniūnijos seniūnas Alfonsas Bakšys tikino, kad galimybių paso neturi, jam jo visai nereikia, o galimybių turintis tiek, kiek jam reikia.

Alfonsas Bakšys

Buvusio valdininko teigimu, vyriausybė įteisinusi galimybių pasą ne vienija, o skaldo visuomenę.

„Neteisinga ir nesuprantama žmones skirstyti į juodą ir baltą. Gal žmogus dėl rimtų priežasčių negali skiepytis? Tai tik pinigų išmetimas ir tyčinis žmonių supriešinimas. Ir restoranai bei kavinės nenori savo klientų skirstyti“,- sakė A.Bakšys.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: