AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Daukniūnuose atidaryta dailininkės Emilijos Taločkienės darbų paroda

Šiais metais Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinyje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena išties neeilinė: čia praėjusį šeštadienį buvo atidaryta Emilijos Taločkienės profesionalių dailės darbų paroda „Mano Lietuva: Kasdienybės audiniai“. Tai pirmasis kartas, kai dailininkė lankėsi šioje gyvenvietėje ir pristatė savo kūrinius.

„Kolegos teiravosi, kas gi tie Daukniūnai per miestas. Turėjau jiems paaiškinti, kad tai kaimelis netoli Panevėžio,“ – renginio metu įspūdžiais dalijosi dailininkė. – „Nesvarbu kokio dydžio gyvenvietė, labiausiai malonu, kai esi laukiamas ir atsiranda žmonių, norinčių pamatyti tavo darbus. Dėl to ir stengiuosi dalyvauti visur, pati inicijuoti įvairius projektus.“

Daukniūnuose veikianti paroda „Mano Lietuva: Kasdienybės audiniai“ yra tik nedidelė dalis iš autorės kuruojamo projekto „Mano Lietuva“. Minėtas projektas yra kartu su Šv. Kazimiero ordinu 2016 m. startavęs, plačią geografinę aprėptį turintis edukacinis vaikų ir jaunimo dailės projektas, kuriame dalyvauja mokyklos iš įvairių Lietuvos miestų. Projekto veiklos skatina moksleivius pažinti savo valstybės istoriją, kurti ir puoselėti šalies kultūrą ir tapatumą. Jo metu kuria ne tik Lietuvos jaunuoliai iš įvairių šalies vietovių, bet ir profesionalūs dailininkai. Šiuo metu didžioji dalis Emilijos Taločkienės parodos „Mano Lietuva“ kabo Vilniaus apygardos administraciniame teisme.

Šeštadienio popietę vykusios parodos atidarymo metu dailininkė ne tik pristatė pačios tapytus kūrinius, ji skaitė ir savo kūrybos eiles. Kaimo bendruomenei ir valstybei prasmingą renginį pradėjo Tautiška giesmė, kurios melodiją kiek vėliau koncertinėje programoje pakeitė Jolitos Rutkauskienės smuiku atlikti kūriniai. Oficialus renginys galop pavirto jaukiu kameriniu vakaru, kai renginio žiūrovai prie arbatos puodelio ėmė klausinėti E.Taločkienę apie kūrybinį procesą, įkvėpimo paieškas įvairiose pasaulio šalyse ir prisiminimus iš vaikystės, praleistos Panevėžio rajone, Paįstryje.

„Turime unikalią galimybę pabendrauti su Lietuvoje pripažinta menininke, iš arti pamatyti jos paveikslus. Labai džiaugiamės, kad Emilija Taločkienė nepamiršta šio krašto ir savo apsilankymais vis mus nudžiugina,“ – sveikinimo žodžius perdavė LR Seimo nario Petro Nevulio padėjėja Vaiva Mockevičienė.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ekspozicijai Daukniūnuose nebuvo paskutinė. Ją nemokamai apžiūrėti galima iki kovo 23 dienos Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinyje, adresu Kapinės g. 2, Daukniūnai, Panevėžio raj.

 

 

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.