Lietuvos naujienos - Sveikata - 2021-06-15

Dažnas atvejis: įaugęs nagas

Neretai būna atvejų, kai pamatome mums labai patinkančius batus, tačiau jie būna vienu dydžiu per maži. Pagalvojame, kad batai prasitampys ir vėliau prisitaikys prie mūsų kojos dydžio. Galutiniame rezultate gauname daug pagyrimų dėl gražiųjų batų, tačiau ir nemalonų skausmą ne tik nutrintų kojų, bet ir įaugusių nagų. 

Kada žinoti, jog nagas yra įaugęs?

Įaugusio nago tvarkymas yra nemaloni ir šiek tiek skausminga procedūra. Tam, kad išsiaiškinti, ar tikrai jos prireiks, reikia atkreipti dėmesį į keletą požymių. Pirmiausiai turėtumėte pajusti skausmą dėvint avalynę, kuri yra jums per mažą arba kuri suspaudžia jūsų pirštus. Vėliau, prie nago odelės, gali atsirasti pūslelė bei paraudimas. Tokiu atveju jau vertėtų sunerimti, kadangi šis požymis gali nusakyti infekciją.

Ar namų sąlygomis galima išspręsti įaugusio nago problemą?

Tiesa, daug dalykų yra smagiau pasidaryti namuose. Taip yra sutaupomas laikas bei pinigai. Tačiau reikėtų pagalvoti, kad atsitinka situacijų, kai „namų sąlygų“ gydymas nepadeda, o kartais net gali pakenkti. Viena iš tų situacijų gali būti įaugęs nagas. Tačiau, jeigu tai yra tik pirminiai šios problemos požymiai, galima mėginti ją išspręsti ir namų sąlygomis.

  • Obuolių sidro actas – gali susitvarkyti su priešuždegimine situacija. Pamirkykite kojas šiame skystyje. Taip bus sumažintas tinimas bei tuo pačiu išvengsite infekcijos.  
  • Medvilninis diskelis – jeigu įmanoma, tai su medvilniniu diskeliu ( kuris buvo įmerktas į vandenilio peroksidą arba alkoholį ) ir paspauskite tą vietą, kurioje yra uždegimas. Taip turėtų išbėgti pūliai, o vandenilio peroksidas arba alkoholis dezinfekuos tą vietą bei neleis patekti nešvarumams.
  • Dantų siūlas – jo tikslas nagą atitraukti nuo odelės. Tačiau turite įsitikinti, kad infekcija dar nėra itin paplitusi. Kitu atveju šio varianto nereikėtų mėginti.
  • Druska – pamirkykite kojas šiame šiltame vandenyje su druska. Ji ne tik malšina skausmą, bet ir sumažina infekcijos atsiradimą. 
  • Arbatmedžio aliejus – šis puikiai tinka, jeigu turite storus nagus. Jis suminkština nagą bei užkerta kelią infekcijos atsiradimui.

Jeigu namų sąlygomis pabandėte išgydyti įaugusį nagą, tačiau nematote pagerėjimo, būtinai kreipkitės į gydytoją!

Svarbu nevėluoti

Galbūt kažkam įaugęs nagas atrodo visiškai nerimta problema, tačiau taip galvoti nereikėtų. Įaugęs nagas gali sukelti uždegiminę reakciją, kuri vėliau virsta į kraujo užkrėtimą. Tam, kad užkirsti kelią tokiai situacijai reikėtų apsilankyti pas podologą, kuris apžiūrės jūsų įaugusį nagą, paaiškins situacija ( priežastį ) bei kaip vyks gydymas.

Dažniausiai įaugusio nago procedūra vyksta taip: 

  • dalinai atidalinama nago plokštelė
  • atliekama tamponada ( po įaugusiu nagu įleidžiamas kapolinas, kuris sumažina spaudimą ir verčia nagą tinkamai augti )
  • profilaktinės procedūros

Jeigu atvykstate jau su paūmėjusia liga, tenka atlikti ir įaugusio nago operaciją, todėl labai svarbu, šią problemą spręsti nedelsiant! 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: