Grožis - Laisvalaikis - 2021-05-17

Dažniausios klaidos, daromos plaunant plaukus šampūnu

Tikėtina, kad netinkamai plaunate plaukus ir šampūnas naudojamas ne pagal paskirtį. Dabar, kai atkreipiau jūsų dėmesį, noriu, kad žinotumėte, jog esate ne vieni. Dauguma žmonių kaskart plaudami plaukus daro bent vieną klaidą. Kartais neskiriame pakankamai laiko galvos odos šveitimui, kartais kruopščiai neišskalaujame, o kartais praleidžiame gilųjį kondicionierių. Tačiau, kaip ir bet ką, visada yra ką tobulinti, o imtis priemonių, kad geriau rūpintumėmės plaukais, gana paprasta. Na, kai tik sužinosite, kur darote klaidas.

Atsižvelgdami į tai, pateikėme šešias dažniausiai daromas klaidas, kurias žmonės daro plaukus plaudami šampūnu ir kondicionieriumi. 

Nepakankamai sudrėkinti plaukai

Dauguma žmonių, prieš naudodami šampūną, kruopščiai nesušlapina plaukų. Kad plaukai būtų gerai išvalyti, kiekviena sruoga turi būti drėgna. Gera žinia ta, kad užtenka maždaug minutės stovėti po dušo srove, kad kiekviena sruoga būtų sudrėkinta. Bloga žinia ta, kad kiekvienam žmogui tai yra skirtinga. Jei jūsų plaukai ypač tankūs – net ne tankūs, o tiesiog tankūs – perbraukite pirštais, kad dar kartą patikrintumėte, ar vanduo pateko nuo šaknų iki plaukų galiukų.

Per didelis šampūno kiekis

Žmonės paprastai nežino, kiek šampūno reikia naudoti duše. O jei naudojate prabangų šampūną, galite išplauti daug pinigų. Tuo pat metu naudodami per mažai šampūno, nepakankamai išplausite plaukus. Jis net nepadengs jūsų sruogų. Tačiau yra būdas nustatyti, kiek šampūno jums reikia. Jei plaukai trumpi, naudokite penkiaženklio dydžio šampūną. Vidutinio ilgio plaukams – ketvirtadalis. Jei turite ilgus plaukus, norėsite naudoti maždaug pusės dolerio dydžio šampūną. Išspauskite šampūno į delną, tada pirštais tepkite priemonę nuo galvos odos ir viršugalvio.

Galvos odos praleidimas

Labai svarbu pradėti nuo galvos odos. Jei kada nors salone naudojote profesionalų šampūną, žinote, kiek daug laiko jie skiria galvos odai. Tai ne tik improvizuotas galvos masažas. Galvos odos šveitimas yra pagrindinis veiksmingo šampūno žingsnis. Magiškas galvos odos valymo skaičius yra trys minutės, nesvarbu, koks jūsų plaukų ilgis ar plaukų tipas.

Pradinį šampūno plovimą sutelkus į galvos odą, pašalinami joje susikaupę nešvarumai, riebalai ir apnašos. Skirti galvos odai mažiau nei tris minutes yra tas pats, kas greitai perbraukti šluota per nešvarias grindis, užuot nušveitus jų paviršių nuo nešvarumų.

Nepakankamai kruopštus skalavimas

Rekomenduojame pirmuoju šampūnu dėmesį sutelkti tik į galvos odą, o ne į pačius plaukus. Pasirodo, kai kurie iš mūsų iš tikrųjų turėtų išplauti ir pakartoti plovimą, ypač tie, kurių plaukai ilgi arba tekstūruoti.

Viskas vyksta taip: Po to, kai tris minutes šveitėte galvos odą, laikas išskalauti. Turėtų užtekti greito 15 sekundžių skalavimo, tačiau, priklausomai nuo plaukų tipo, gali prireikti šiek tiek daugiau laiko. Dabar antroji šampūno dalis, tik šį kartą daugiausia dėmesio skirkite plaukams, o ne galvos odai. Tam paimkite maždaug cento dydžio šampūno kiekį ir užtepkite jį ant plaukų. Sutelkite dėmesį į tai, kad šampūnas būtų įmasažuotas į tikrąsias plaukų sruogas. Šiai daliai galite skirti vos 20 sekundžių arba ilgiau, jei naudojate daug produktų, kurie gali kauptis.

Jei paprastai plaukus skalaujate greitai, gali būti, kad darote daugiau žalos nei naudos.

Kondicionieriaus naudojimo gudrybė – juo tepti tik apatinius du trečdalius plaukų, kad galvos oda ir šaknys pernelyg nesusiriebaluotų, nes galvos oda gamina natūralius riebalus.

Kondicionieriaus naudojimo gudrybė – juo tepti tik apatinius du trečdalius plaukų. Be to, neleiskite kondicionieriui liesti galvos odos, nes šaknys, kuriose išsiskiria natūralus aliejus, gali pernelyg riebaluotis ir apsunkinti plaukus.

Kondicionieriaus nenaudojimas gali padėti sutaupyti laiko, tačiau galiausiai jūsų plaukai už tai sumokės. Svarbiausia, kad kondicionierius būtų veiksmingas, – prieš tepant plaukus kondicionieriumi, pašalinti iš jų vandens perteklių, nes taip jis įsigers ir atliks savo darbą. Neskubėkite įtrinti kondicionieriaus ir įsitikinkite, kad jis padengia kiekvieną sruogą.

Netolygus tepimas

Jei norite išvengti plaukų susipainiojimo ir lūžinėjimo, kondicionierių į plaukus įtrinkite plačiašakėmis šukomis  šepetėliu, jei turite garbanotus ar garbanotus plaukus. Būtinai kruopščiai išskalaukite kondicionierių. Priklausomai nuo plaukų tipo, palikite šiek tiek kondicionieriaus, kad plaukai būtų minkštesni, ypač garbanotiems plaukams.

 Šaltas skalavimas

Galiausiai turėtumėte plaukus skalauti šaltu vandeniu. Jei manėte, kad tai tik daugelį metų žurnaluose ir interneto svetainėse kartojamas mitas apie grožį, tai iš tikrųjų yra tiesa. Karštas vanduo pakelia kutikulę, todėl produktai tampa veiksmingesni, o kad kutikulė užsidarytų, plaukus reikia skalauti šaltu vandeniu. Lygesnė kutikulė turi lygesnį paviršių, atspindintį šviesą, todėl plaukai atrodo blizgesni. Jei bijote šalto dušo, galite to nedaryti, bet jei esate drąsūs ir pasiryžę turėti blizgančius plaukus, rizikuokite ir perjunkite šalto vandens čiaupą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: