Debatai tarp kandidatų į Seimą Nevėžio apygardoje

Iniciatyva “Žinau, ką renku” organizuoja Nevėžio apygardų debatus, kurie vyks  rugsėjo 20 d. 18.30 Panevėžio mokslo ir technologijų parke, adresas – J. Žemgulio 46. Iniciatyva veikia nešališkai todėl debatuose dalyvauti kviečiami visi Nevėžio rinkimų apygardų kandidatai. Savo dalyvavimą jau patvirtino Valdemaras Jakštas –Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Egidijus Gaidamavičius – Lietuvos socialdemokratų partija, Bronius Matelis – Lietuvos valstiečių-žaliųjų sąjunga, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Petras Narkevičius – Darbo partija, Violeta Grigienė – Lietuvos laisvės sąjunga. Debatus moderuos portalo „Lrytas.lt“ vyriausiasis redaktorius Liudas Dapkus.

Artėjant 2016 m. Seimo rinkimams Panevėžio miesto gyventojai vėl rinks savo atstovą. Šiemet Nevėžio apygardoje rinktis reikės net iš 9 kandidatų! Kaip ir kaskart prieš rinkimus visi kandidatai kalba apie nuveiktus darbus ir dalija pažadus rinkėjams, todėl išsirinkti nėra lengva.

Siekiant padėti apsispręsti, kur šiais metais dėti kryžiuką rinkimų biuletenyje  nacionalinė politikos stebėsenos iniciatyva “Žinau, ką renku” kviečia Panevėžio gyventojus į priešrinkiminius debatus, kuriuose kandidatai į Seimą diskutuos Panevėžio ir visai šaliai aktualiomis temomis, atsakys į dalyvių klausimus, taip pat debatų metu kiekvieno kandidato bus klausiama, ką jis žada Panevėžiui ir valstybei, o jo atsakymai fiksuojami.

Debatų moderatorius, žurnalistas Liudas Dapkus sako, jog „šie debatai panevėžiečiams bus puiki proga pažvelgti į akis politikams, išgirsti jų konkrečias idėjas, daugiau sužinoti apie juos pačius. Tokie susitikimai ne tik padeda geriau pažinti kandidatus, bet ir formuoja politinių diskusijų kultūrą, kuri mūsų šalyje iki šiol buvo menkai suprantama.“

“Negalima leisti, kad už ką balsuoti rinkimuose, už tave nuspręstų mama, močiutė, ar papirktų pigūs rinkiminiai triukai. Mums svarbu, kad kiekvienas žmogus debatuose išgirstų savo apygardos kandidatus, išbandytų juos klausimais ir tai padėtų spalį jam pasirinkti teisingai”, – sako “Žinau, ką renku“ Panevėžio iniciatyvinės grupės koordinatorė Justė Glinskytė.

Debatai organizuojami kartu su akcija “Balsuok atsakingai”, todėl debatų dalyviai gaus specialias rinkėjų atmintines, kuriose ras patarimų kaip formuluoti klausimus kandidatams.

Iniciatyva „Žinau, ką renku“ tai nešališka jaunimo politikos stebėsenos iniciatyva, kuri jau trečius metus vykdo priešrinkiminę stebėseną ir siekia, kad rinkėjai aktyviai ir sąmoningai dalyvautų rinkimuose bei sustiprėtų informuotas dialogas tarp politikų ir rinkėjų. Tuo tikslu organizuojami priešrinkiminiai debatai bei veikia virtuali platforma www.zinaukarenku.lt, kurioje rinkėjai gali tiesiogiai užduoti klausimus politikams. Iniciatyva įgyvendinama pagal Erasmus+ projektą.

 

Daugiau informacijos apie renginį – https://www.facebook.com/events/588991181284009/


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: