Dėl A. Navalno ir žmogaus teisių pažeidimų kreipėsi į Rusijos ambasadą

Dėl pilietinių teisių aktyvisto Aleksejaus Navalno sulaikymo aplinkybių Lietuvos žaliųjų partija kreipėsi į Rusijos ambasadą Lietuvoje. Partijos pirmininkė Ieva Budraitė ambasadai išreiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių ir teisinės valstybės principų laikymosi Rusijos Federacijoje, tačiau pripažįsta, kad paveikios gali būti tik plačiai taikomos ilgalaikės ekonominės priemonės, pavyzdžiui, dujų ir naftos embargas.

Ambasadai adresuotame rašte partija ragina nedelsiant paleisti A. Navalną ir jam bei kitiems aktyvistams, oponuojantiems išrinktiems politikams, garantuoti skaidrias ir nepolitizuotas teismines procedūras. Prašoma ištirti praėjusių metų vasarą įvykusį pasikėsinimą į A. Navalną ir visapusiškai bendradarbiauti su Cheminio ginklo draudimo organizacija (OPCW), užtikrinant nešališką tarptautinį tyrimą. Apeliuojant į savaitgalį planuojamus mitingus Maskvoje, taip pat akcentuojama asmenų teisės į taikius susirinkimus ir protestus užtikrinimo svarba.

„Kreipėmės į Rusijos ambasadą, kad išreikštume moralinį palaikymą tiek pačiam A. Navalnui, tiek ir visai pilietinei Rusijos visuomenei. Teisės viršenybės principų imitavimas papiktino ne tik mus, bet ir visą tarptautinę bendruomenę. Europos Parlamentas rengia rezoliuciją, Europos Komisija svarsto sankcijų režimui praplėtimą, tačiau žinant, kad tai toli gražu ne pirmas brutalus politinės opozicijos varžymas, svarbu ieškoti efektyvių poveikio priemonių režimui, kurios padarytų realią įtaką ir garantuotų žmogaus teisių laikymąsi“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė Ieva Budraitė.

Anot Vilniaus universiteto teisės profesoriaus ir partijos Tarybos pirmininko habil. dr. Vytauto Nekrošiaus, Europos valstybės gali paveikti Rusiją, tačiau tik ilgalaikėje perspektyvoje. Tam Europos Sąjunga turi būti vieninga ir įgyvendinti ambicingą žaliąją politiką,visose gyvenimo srityse atsisakant iškastinio kuro vartojimo.

„Šiandienos Rusija, mano manymu, yra klasikinė bizantiško tipo valstybė. Demokratijos, teisinės valstybės ir teisingo teismo ten yra tiek, kiek nori valdovas. Ar galime paveikti tokią valstybę? Galime, bet kad tas poveikis būtų realus, reikia labai plataus, bent jau Europos valstybių, sutarimo. Apriboti arba išvis atsisakyti iškastinio kuro, t.y. dujų ir naftos, pirkimo iš Rusijos“, – teigė V. Nekrošius.

Profesorius pastebi, kad šiai valstybei svarbiau jos galia viduje, nei įvaizdis išorėje, todėl vienintelis būdas – paveikti Rusijos biudžetą ir tai padaryti per dujų ir naftos embargą. Tiesa, kol kas ES narės tam dar nėra visiškai pasiruošusios, todėl turi būti dedamos pastangos sparčiam Europos žaliojo kurso įgyvendinimui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: