Dėl apdovanojimų varžėsi beveik 100 sportininkų

Praėjusį savaitgalį Panevėžys buvo šalies bokso centru: čia 17-tą kartą vyko tradicinis, tarptautinis Vitalijaus Karpačiausko vardo bokso turnyras.

Geriausio visų laikų Panevėžio miesto boksininko, Europos čempiono, pasaulio vicečempiono, Atlantos olimpinių žaidynių dalyvio Vitalijaus Karpačiausko vardo turnyras antrus metus iš eilės surengtas „Cido“ arenoje.

Dėl turnyro apdovanojimų varžėsi beveik 100 sportininkų iš devynių šalių. Patį V. Karpačiauską labiausiai džiugino kolegų norvegų aktyvumas ir ištikimybė: jie – nuolatiniai šio turnyro dalyviai.

Ringe savo jėgas šiemet išmėgino ne tik skirtingose svorio kategorijose kovoję vaikinai, bet ir merginos. Dvi iš jų – panevėžietės. Nuo penktadienio vyko atrankinės kovos, o sekmadienį po finalinių akistatų paaiškėjo turnyro nugalėtojai. Turnyro šeimininkai nenuolaidžiavo svečiams: panevėžiečiai dominavo finalinėse dvikovose, iš viso jų sąskaitoje – net 7 aukso medaliai.

Jaunių (15-16 metų) gretose, 52 kg svorio kategorijoje nugalėjo Deividas Bogdanovičius. 54 kg svorio kategorijoje – Rokas Avižonis. Abu nugalėtojai – panevėžiečiai.

63 kg įskaitoje triumfavo svečias iš Latvijos Edgars Korzenevskijs.

Svečias iš Lenkijos Lukasz Sczepaniak laimėjo 70 kg svorio kategorijos finalinę kovą.

Jaunimo (17-18 metų) svorio kategorijoje iki 49 kg triumfavo armėnas Mnasakan Čaratunian.

64 kg svorio kategorijoje pergalę šventė turnyro šeimininko, trenerio V. Karpačiausko auklėtinis, panevėžietis Renaldas Dirsė.

Dar vienas mūsų miesto atstovas Augustas Beliūnas nugalėjo 69 kg įskaitoje.

81 kg svorio kategorijoje geriausiai pasirodė latvis Artiomas Hanevitčius.

Didelio dėmesio sulaukė šalies čempionas, Piotro Prokofjevo auklėtinis panevėžietis Marius Vyšniauskas. Suaugusiųjų grupėje, svorio kategorijoje iki 52 kg daugkartinis šalies nugalėtojas 5-tą kartą šiame turnyre šventė užtikrintą pergalę.

69 kg svorio kategorijoje nugalėtoju tapo Deividas Girulis. Lenkas Mateusz Kovalskij laimėjo finalą 91 kg įskaitoje. Svorio kategorijoje virš 91 kg nugalėtoju tapo Aleksandas Baranovas.

Moterų kategorijoje šį kartą triumfavo abi čia dalyvavusios panevėžietės. Rūta Sutkutė laimėjo finalinę jaunimo įskaitos kovą 69 kg svorio kategorijoje, o Vaida Masiokaitė šventė pergalę suaugusiųjų iki 60 kg įskaitoje.

Į Panevėžį turėjo atvykti ir Europos čempionas Eimantas Stanionis. Visgi, turnyro organizatoriams nepavyko įgyvendinti šio pažado.

Anot trenerio Juliaus Kibo (garsiųjų brolių Vitalijaus ir Vladimiro Kličko treneris), V. Karpačiausko bokso turnyras įdomus ir reikalingas, nes Lietuvoje nėra daug gerų bokso turnyrų. “Juos galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Tai Algirdo Šociko, Dano Pozniako, Ričardo Tamulio ir V. Karpačiausko turnyrai. Mūsiškis – ketvirtas pagal pajėgumą“, – vardijo turnyrus J. Kibas.