Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr.

Dėl ištvinusio Nevėžio ugniagesiai gelbėtojai buvo pasirengę gyventojų gelbėjimui ir evakuacijai

Vakar Panevėžio priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai buvo įtempta diena. Rugpjūčio 2-ąją, 07.43 val., buvo gautas pranešimas, kad Nevėžio upėje greitai kyla vandens lygis ir J. Biliūno g. yra galimai pažeista užtvanka. Netrukus paaiškėjo, kad „Ekrano“ mariose pakilęs vanduo išplėšė vieną užtvankos šliuzą, todėl Nevėžio upėje smarkiai pakilo vanduo.

Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje buvo akimirksniu reaguota į šią nestandartinę situaciją: iš Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus ir Pajėgų valdymo skyriaus pareigūnų buvo sudarytos žvalgybos grupės. Jie skubėjo lankyti miesto centre esančiame paupyje įsikūrusių gyventojų, buvo  vertinama, ar jiems ir jų turtui nekyla grėsmė.

Žvalgybinės valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos grupės nuolat stebėjo situaciją  nuo užtvankos ir Naujamiesčio miestelio Panevėžio rajone.

Ugniagesiai gelbėtojai padėjo užtvanką prižiūrinčiai įmonei atlikti avarijos šalinimo darbus – talkino ardant nuplėštas metalines konstrukcijas. Kylant vandens lygiui buvo parengtos ugniagesių autocisternos su valtimis bei pasitelkti narai, jei prireiktų skubiai evakuoti gyventojus iš upės užlietų teritorijų. Vidurdienį atliekant užtvankos remonto darbus, vandens tėkmė buvo sumažinta, vis dėlto ugniagesiai toliau stebėjo situaciją ir buvo pasiruošę atlikti žmonių gelbėjimą ir evakuaciją.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: