Dėl kelias paras trunkančio snygio Anykščiuose sustiprintos kelių priežiūros pajėgos

Žiema Anykščiuose jau kaip reikiant įsismarkavo. Kone dvi paras besitęsęs snygis visu pajėgumu įdarbino kelius prižiūrinčias komandas – šių dienų situacijai suvaldyti papildomai įdarbinta žmonių ir įsigyta naujos technikos. Gyventojai taip pat raginami saugoti save – būti atsargiais keliuose ir, esant galimybei, verčiau likti namuose. 

Gelbėja technika ir papildomos rankos

Apie 80 procentų šaligatvių barstymo ir valymo darbų Anykščiuose šį sezoną atliekami mechanizuotai. Miesto šaligatvius ir kelius prižiūrinti bendrovė „Ecoservice projektai“, šiemet įsigijo 2 mažų gabaritų traktoriukus, sniego valymo ir barstymo įrangą ir 2 motoblokus, skirtus ypač siauroms gatvėms valyti. Tiesa, šių dienų situacijai suvaldyti teko dar labiau stiprinti pajėgas – į darbus jau pajungtas dar vienas, naujai įsigytas traktorius. 

„Šiuo metu į Anykščių kelius paleista visa turima technika. Dirba 8 valytojai, 2 motoblokai ir 1 mažų gabaritų atviras traktoriukas, šaligatvius valo 3 traktoriai. Valyti ir barstyti gatves važiuoja didysis barstytuvas ir MTZ traktorius. Nustatytu maršrutu per 24 val. jau apvažiavome 4 kartus ir tai dar kartosime. Su visa šia technika darbai vyksta nepalyginamai efektyviau – jei per 8 valandų darbo dieną rankiniu būdu darbuotojas gali nuvalyti apie 2000 kvadratinių metrų plotą, tai pasitelkus techniką, toks plotas nuvalomas maždaug per pusvalandį. Vieno išvažiavimo metu sutvarkome nuo 75100 iki 121000 kvadratinių metrų šaligatvių ir nuvalome beveik 59 kilometrus važiuojamosios dalies. Be to, siekiant darbus atlikti dar efektyviau, pajungtos ir šalia esančių padalinių komandos, papildomai įdarbinti dar 2 darbuotojai“, – apie tai, kaip sprendžia šių dienų iššūkius, pasakoja Artūras Prokarenka, „Ecoservice projektai“ generalinis direktorius. 

Bendrovė „Ecoservice projektai“ per pastarąsias kelias dienas ant Anykščių miesto šaligatvių ir gatvių išbarstė daugiau kaip 40 tonų druskos ir 15 tonų smėlio–druskos mišinio. Bendrai šį sezoną Anykščiams sukaupta per 300 tonų kelių barstymui skirtų priemonių. Mieste taip pat pastatytos ir 100 papildomų dėžių su druskos ir smėlio mišiniu.

Svarbu saugumu rūpintis ir patiems

Susidarius ekstremalioms oro sąlygoms ir Anykščių kelius bei šaligatvius sukausčius sniegui bei ledui, gyventojai raginami savo saugumu rūpintis ir patys. „Pėstieji turi būti atsargūs, pasirūpinti tinkama avalyne ir neiti plikledžiu. Jei tik įmanoma, dėl šio stipraus snygio apskritai reikėtų saugiai likti namuose. Vairuotojai savo ruožtu turėtų skirti laiko kruopščiai nuvalyti automobilio stiklus ir pasirūpinti smėlio atsargomis. Smėlio maišelis gali padėti ne tik nepaslysti einant nuo automobilio į namus, bet ir neįstrigti išvažiuojant iš apsnigto kiemo. Galiausiai, keliuose svarbu būti atidesniems ir pasirinkti saugų važiavimo greitį. Visa tai taip pat padės anykštėnams likti saugiems ne tik šiomis  ekstremaliomis dienomis, bet ir likusią žiemą“, – priduria ekspertas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: