Dėl naujos Panevėžio miesto Verslo plėtros agentūros vadovės apgyvendinimo vos nesugriuvo miesto valdžia

Ketvirtadienį Panevėžio miesto taryba, iš pradžių valdančiųjų daugumos atstovams socialdemokratams suabejojus, minimalia 14 balsų (iš 27) persvara nusprendė savivaldybės įsigytą vieno kambario 29 kvadratinių metrų ploto butą Beržų gatvėje išnuomoti neseniai konkursą į Panevėžio verslo plėtros agentūros vadovės postą laimėjusiai vilnietei, kurios pavardė neskelbiama, tačiau socialdemokratų frakcijos seniūnui Ramūnui Vyžintui tarybos posėdyje ją įvardinusiam incialais M.M.

Birželio 21 d. Panevėžio miesto savivaldybė pranešė, kad VšĮ Panevėžio plėtros agentūros direktoriaus konkursą laimėjo Monika Miniotaitė. 

Prieš tai M. Miniotaitė dirbo Panevėžio miesto verslo pletros agentūroje projektų vadove, o šių metų sausio mėnesį papildomai įdarbinta Panevėžio miesto savivaldybės Komunikacijos skyriuje savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos metinei ataskaitai parengti ir kitoms komunikacijos skyriaus funkcijoms vykdyti.

Panevėžio miesto tarybos posėdžiai pagal ilgametę praktiką vyksta paskutinį mėnesio ketvirtadienį, tačiau nuotolinio politikavimo data buvo keičiama ir anksčiau, o dabar pasitarimas buvo sušauktas ne birželio pabaigoje, o pirmą liepos ketvirtadienį, o į jo darbotvarkę buvo įrašyta per keturias dešimtis klausimų.

Opozicijai nemažai klausimų kilo dėl savivaldybės numatomo keturių gyvenamųjų būstų (butų) pirkimo, kurie neva numatyti ne socialiniam būstui, kurio laukia apie tris šimtus panevėžiečių ar jų šeimų, bet jie jau paskirti Verslo paramos agentūros vadovei, futbolo ir tinklinio treneriams bei muzikei.

Opozicijos atstovai neprieštaravo, kad būtų skatinami specialistai, nes jų Panevėžiui trūksta, tačiau prašė pagalvoti ir apie ne vienerius metus eilėse pastogės laukiančius asmenis. Valdančiajai daugumai priklausančios Socialdemokratų frakcijos miesto taryboje seniūnas R.Vyžintas išdrožė, jog jis, suprasdamas socialiai remtinų žmonių lūkesčius, iš dalies nesuprantantis kam būstą reikia skirti sėkmingame versle užsirekomendavusiai agentūros vadovei.

Opozicijos lyderė Gema Umbrasienė tikino nesanti prieš naująją Verslo plėtros agentūros vadovę, tačiau pareiškė, jog niekada nesutiksianti, kad valdiškus būstus pirmiau gautų savivaldybės ar su ja darbo santykiais susijusių įmonių darbuotojai, nei socialinio būsto laukiantys žmonės.

Meras Rytis Mykolas Račkauskas konstatavo, kad opozicija turėtų išlipti iš apkasų, nes kalbama apie gyvenamosios vietos skyrimą miestui labai reikalingam žmogui.

“Jis mums yra labiau reikalingas nei mes jam ir tai tėra politinė demagogija”,- konstatavo R.M.Račkauskas.

Po R.Vyžinto paprašytos pertraukos opozicijos lyderė G.Umbrasienė paragino merą R.M.Račkauską atsiprašyti socialinio būsto laukiančių panevėžiečių, tačiau jos mikrofonas greitai buvo išjungtas.

Panevėžio miesto tarybai sprendimo projektui pritarus minimalia balsų persvara po balsavimo kalbintas R.Vyžintas teigė, kad pagal Vyriausybės nutarimus tarp savivaldybės ir socialinio būsto sampratos yra labai plona linija, todėl jis pasitaręs su kolega Audriumi Busila bei įsitikinęs specialistės reikalingumu, todėl pritaręs sprendimo projektui.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: