Prokuraturos.lt nuotr.

Dėl Pasvalio rajone pramogų parke lankytojui lūžusio stuburo – nemalonumai verslininkams

Panevėžio apylinkės prokuratūroje baigus ikiteisminį tyrimą, teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje du Pasvalio rajone esantį pramogų parką valdantys verslininkai kaltinami sveikatos sutrikdymu. Savadarbiame atrakcione pramogavusiam parko lankytojui lūžo stuburas.

Nelaimė populiariame pramogų parke įvyko 2021 metų liepą. Su šeima atvykęs čia pramogauti Panevėžio rajono gyventojas nusprendė išbandyti neseniai įrengtą nusileidimo su padangomis trasą, kuri baigiasi tramplinu. Krisdamas nuo tramplino, vyras paleido padangą, ant kurios čiuožė ir, nukritęs ant pripučiamos pagalvės (batuto), pajuto nugaros skausmus. Grįžęs namo, vyras kreipėsi į medikus. Tuomet paaiškėjo, kad jam lūžęs stuburo slankstelis, prireikė operacijos. Ekspertai konstatavo, kad vyrui buvo nesunkiai sutrikdyta sveikata.

Apie tai, kad pramogų parke susižalojo naudodamasis galimai nesaugiu įrenginiu, Panevėžio rajono gyventojas pranešė policijai. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Rima Matulionienė.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad pramogų parką valdančios viešosios įstaigos direktorius V. J. asmeniniame sklype 2021 metais pastatė galimai nelegalią nusileidimo su padangomis trasą ir perdavė mažajai bendrijai ją naudoti teikiant pramogines paslaugas parko lankytojams. Įtariama, kad pastarosios bendrijos direktorė G. Č., nesilaikydama LR Produktų saugos įstatymo nuostatų, naudojo nesaugų gaminį. Abiem verslininkams pareikšti kaltinimai nesunkiai sutrikdžius sveikatą dėl neatsargumo.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios prokurorės R. Matulionienės, abu kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta. „Trasa buvo sukonstruota iš atskirų gaminių, nepasitelkiant specialistų. Parko skelbiamose taisyklėse akcentuojamos pareigos lankytojams, tačiau nėra trasos bandymų protokolų ar kitų dokumentų apie jos saugumą. Trasa galėjo naudotis paaugliai ir suaugusieji“, – sakė prokurorė. Minėtas parko lankytojas susižalojo praėjus vos kelioms dienoms nuo šio atrakciono atidarymo.

Už nesunkų sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo LR Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą arba laisvės atėmimą iki 1 metų. Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: