Pixabay nuotr.

Dėl ryžių ir krabų skonio salotų susirgusiųjų skaičius auga

Panevėžio visuomenės sveikatos centras (toliau – Centras) praneša, kad iš VšĮ Panevėžio Respublikinės ligoninės Infekcinių ligų skyriaus gavo daugiau skubių pranešimų apie susirgimus ūmiomis žarnyno infekcijomis.

Medikų pagalbos jau prireikė 23 asmenims, iš jų – 7 vaikams. Visi susirgusieji nurodė namuose valgę prekybos centre Maxima LT, UAB (Klaipėdos g. 92, Panevėžys) pirktas ryžių ir krabų skonio lazdelių salotas. Įtariama, kad ligoniai galėjo užsikrėsti salmonelioze. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad 2015-06-09 patikrino minėtą prekybos centrą. Laboratoriniam ištyrimui buvo paimti 3-jų pavadinimų maisto produktų ir nuoplovų mėginiai ir nurodė atlikti kulinarijos cecho bei skyriaus patalpų, įrangos ir inventoriaus generalinį valymą ir dezinfekciją. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas toliau.

Centro duomenimis, 2015 m. sausio – gegužės mėn. Panevėžio apskrityje buvo užregistruoti 27 salmoneliozės atvejai. Praėjusiais metais Panevėžio apskrityje buvo užregistruoti 143 susirgimai salmonelioze, kur sergamumo rodiklis siekė 6,03 atv./10 tūkst. gyv., tuo tarpu Lietuvoje sergamumas šia liga buvo beveik 2 kartus mažesnis – 3,28 atv./10 tūkst. gyv. (962 susirgimai).

Centro specialistai primena, kad salmoneliozės profilaktikai svarbu laikytis saugaus maisto tvarkymo taisyklių: laikytis švaros (visada plauti rankas prieš maisto ruošimą, kiekvieną kartą po sąlyčio su žalia mėsa, pasinaudoję tualetu ir prieš valgį, o visus virtuvės paviršius, įrankius, indus, kurie buvo naudoti maisto rošimui, kruopščiai išplauti); atskirti žaliavą nuo paruošto maisto (atskirai laikyti žalią mėsą, paukštieną, žuvį nuo kitų maisto produktų, jų dorojimui naudoti atskiras lenteles ir peilius, arba po sąlyčio su šiuo maistu juos gerai nuplauti vandeniu su indų plovikliu ir išdžiovinti.

Šaldytuve svarbu laikyti maistą taip, kad jis nesiliestų su žaliava); termiškai gerai apdoroti maistą (gerai išvirti arba iškepti gyvūlinį maistą, iš mėsos ar paukštienos besiskiriantis skystis turi būti skaidrus, bet ne rausvas); tinkamai laikyti maistą (nepalikti paruošto maisto kambario temperatūroje ilgiau nei 2 val., nedelsiant atvėsinti nesuvartotą arba greitai gendantį maistą, o karštus patiekalus iki pateikimo svarbu laikyti ne žemesnėje kaip 60 °C temperatūroje); rinktis šviežią ir nesugedusį maistą (maisto gaminimui vartoti tik švarų geriamąjį vandenį, nevartoti nepasterizuoto arba nevirinto pieno ir jo produktų, kruopščiai nuplauti vaisius ir daržoves, ypač vartojamus be šiluminio apdorojimo).

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: