Demaskuotas automobilį apšvarinęs ilgapirštis

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai sulaikė 24 metų šiaulietį, kuris įtariamas prieš keletą dienų apvogęs Šiauliuose, Neringos g., stovėjusį automobilį.

Vagystę transporto priemonės savininkas pastebėjo anksti ryte. Buvo pasigesta „Toyota Avensis“ dokumentų ir pusantro tūkstančio eurų. Kodėl šiaulietis sugalvojo tokią pinigų sumą saugoti pačioje nesaugiausioje vietoje – automobilyje, nesuvokiama. Juk pavogti daiktus iš jo – daug patirties ir sugebėjimų nereikia. Ypač naktį. Kai automobilių savininkai saldžiai miega, visada atsiranda nemiegančių ir gatvėse stovinčius automobilius „revizuojančių“ greito uždarbio mėgėjų.

Pradėję tirti šią vagystę, pareigūnai nustatė, kad netoli įvykio vietos yra įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų. Peržiūrėję jų vaizdus, tyrėjai pamatė ir patį vagystės momentą, ir jos autorių. Tačiau nakties vaizdai neryškūs ir identifikuoti įtariamojo asmenybę buvo problematiška. Pareigūnai sutelkė dėmesį į vieną nusikaltimą atskleisti padėjusią detalę – vaikinas į nusikaltimo vietą atėjo su nemažu šviesios spalvos šunimi, kurio kūną juosė tamsios petnešos.

Remiantis tuo, vagystės mikrorajone buvo pradėtos vaikino, turinčio tokį šunį, paieškos. Tačiau jos buvo nesėkmingos. Rugsėjo 15-osios pavakary Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato vyresnysis tyrėjas Ovidijus Brazys jau rengėsi baigti darbą, tačiau nutarė dar pabendrauti su to mikrorajono prekybos centro darbuotojais – gal jie bus pastebėję jaunuolį, vaikščiojantį su tokiu šunimi. Ir staiga tyrėjo dėmesį atkreipė Tilžės gatve žingsniuojantis jaunuolis, kurio rankose buvo pavadėlis, o šalia jo žingsniavo šuo su petnešomis. Pareigūnas jį užkalbino. Paaiškėjo, kad vaikinas gyvena visai ne vagystės mikrorajone, o už keleto kilometrų – Šiaulių pietiniame mikrorajone.

Šiaulietis iš pradžių gynėsi nieko apie jokią vagystę nežinąs, tačiau, priremtas įrodymų, prisipažino, kad jo tikslas buvo nugvelbti dyzelinio automobilio registracijos dokumentus. Vienos institucijos organizuojamus mokymus lankantis vaikinas panoro pasinaudoti galimybe iš šios institucijos gauti kompensacinę išmoką, bet tam reikėjo pateikti dyzelinio automobilio registracijos dokumentus. Išmoka viliojo, o tokio automobilio jis neturėjo, tad nutarė pasinaudoti svetimu. O automobilyje rasta nemenka pinigų suma vaikinui buvo staigmena, kurios atsisakyti būtų buvę kvaila. Juo labiau, kad nuo keturiolikos metu už vagystes ne kartą teistam vaikinui teismai yra įpareigoję atlyginti turtinę žalą, kurios dydis skaičiuojamas tūkstančiais eurų. Tad dalį pasisavintų pinigų jis tam ir panaudojo.

Paskutinį kartą šiaulietis buvo teistas jau už plėšimą, kai su draugeliu prieš pora metų sumušė bejėgiškos būklės neblaivų vyrą ir pagrobė jo mobilųjį telefoną. Laisvę jis atgavo tik šių metų gegužę. Tačiau belangės, regis, neišsižadėjo, nes vaikinui dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas ir jo laukia teismas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: