Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio miesto skyriuje įtampa neslūgsta

Antradienio vakare vykęs demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio miesto skyriaus susirinkimas parodė, kad vos prieš pusmetį susibūręs politinis darinys braška per visas siūles ir jį jau paliko apie penktadalis narių.

Susirinkimas turėjo išsirinkti kandidatą į merus kitų metų kovą vyksiančiuose tiesioginiuose mero rinkimuose. Partiečių verdiktui buvo pateiktos skyriaus pirmininkės kirpėjos Solveigos Dagės, Panevėžio miesto tarybos nario, valdančiajai daugumai priklausančio, dviračių sporto entuziasto Rimanto Narkūno bei buvusio Panevėžio miesto policijos Organizuotų nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovo, buvusio vieno iš savivaldybės Teisės skyriaus vadovų, dabar advokato padėjėjo Rolando Rutės kandidatūros.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio miesto skyriaus kandidatu į merus patvirtino Rimantą Narkūną (Asm. archyvo nuotr.)

Minimalia persvara susirinkimas kandidatu į merus patvirtino R.Narkūną, tačiau paskutinį žodį rugsėjo pabaigoje turėtų tarti partijos valdžia, juolab, kad anksčiau sąjungos lyderis Saulius Skvernelis yra prasitaręs, kad į Panevėžio miesto merus galėtų kandidatuoti sąjungos vicepirmininkas, buvęs Socialinių reikalų ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Bene daugiausiai aistrų sulaukė numatytas slaptas balsavimas dėl buvusio Seimo nario, miesto tarybos nario Povilo Urbšio pašalinimo iš partijos. Jau anksčiau daugiau kaip pusė skyriaus narių kreipėsi į sąjungos vadovybę prašydami, kad minėtas politikas būtų pašalintas iš partijos, tačiau pastaroji nutarė, kad sprendimą turėtų priimti pats skyrius. Kai kuriems partiečiams labai nepatiko P.Urbšio paviešinta informacija, kad skyriaus pirmininkė S.Dagė, Panevėžyje organizuodama Seimo „Vardan Lietuvos“ frakcijos narių susitikimą su verslininkais, paramos kreipėsi į už korupciją teistą Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmų vadovą Visvaldą Matkevičių ir nunešė jam gero gėrimo butelį.

Skyriaus susirinkimas nusprendė, kad P.Urbšys iš partijos būtų išmestas, tačiau kai kuriems Panevėžio demokratams tai nepatiko. Geros dvi dešimtys partiečių, tarp jų ir kandidatu mero rinkimuose kandidatavęs R.Rutė, pareiškė paliekantys partiją.

Partijos posėdžio akimirka
Partijos posėdžio akimirka

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: