Dezinfekcijos specialistus stebina daugiabučių laiptinėse laikomi maisto produktai (video)

Jau ketvirtą savaitę pavojingų daugiabučių namų laiptinių dezinfekuoti vykstantys įmonės „Mano BŪSTAS“ specialistai susiduria su įvairiausiais gyventojų įpročiais. Bene keisčiausias jų – bendrojo naudojimo patalpose, laiptinėse, laikomi maisto produktai.

„Pirmomis savaitėmis susidūrėme su didesniu gyventojų nepasitikėjimu, šiuo metu daugelis jau yra girdėję, kad prisidedame prie viruso stabdymo laiptinėse. Tiesa, ir dabar ne visada paprasta prisibelsti į tas laiptines, kurios yra ne mūsų įmonės administruojamuose namuose. Žinoma, didžioji dalis gyventojų labai geranoriški, sąmoningi, palaiko ir supranta dezinfekcijos svarbą jų pačių sveikatai“, – pasakojo Karolina Žukovskaja, valymo vadybininkė. 

Anot jos, visų pirma gyventojai domisi, kas mokės už dezinfekavimo paslaugą. Sužinoję, kad pilna laiptinės dezinfekcija atliekama neatlygintinai, bendradarbiaujant su Sveikatos apsaugos ministerija ir Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, gyventojai smalsauja, kuriam kaimynui nustatyta koronaviruso infekcija.

„Tokios informacijos nežinome ir mes patys – Nacionalinis visuomenės sveikatos centras mums nurodo tik namo adresą ir laiptinę. Kas rytą gauname informaciją apie naujus namus, į kuriuos vykstame operatyviai, veikiame tuo pačiu greičiu kaip avarinė tarnyba“, – pasakojo K. Žukovskaja.

Jau 262 laiptinių skirtinguose Lietuvos miestuose dezinfekavę įmonės specialistai neretai susiduria su kliūtimis pačiose laiptinėse. Dezinfekcijai kelią pastoja ir laiptinėse sustatyti seni baldai, dviračiai, ir… Svogūnai, kitos daržovės, įvairūs maisto produktai. „Bendrosiose patalpose laikyti maisto produktų nerekomenduojama ne tik šiuo metu, siaučiant koronavirusui“, – teigė K. Žukovskaja.

Ji pastebi, jog specialiais kostiumais ir įranga „ginkluotų“ specialistų baiminasi šunys, todėl keturkojų augintinių prašoma apsaugoti juos nuo susitikimo.

Gyventojai, kurių laiptinės dezinfekuojamos, taip pat domisi ar dezinfekcijai naudojamos priemonės yra saugios, kiek laiko po dezinfekcijos galima eiti į laiptinę.

„Laiptinių dezinfekcijai naudojamos priemonės kenkia virusui, bet ne žmonėms. Naudojame išimtinai saugias ir kokybiškas, sertifikuotas antivirusines priemones. Jos yra be papildomų kvapų, nesukelia alergijų. Vykstant dezinfekcijos procedūrai, geriau likti namuose, tačiau pasibaigus dezinfekcijai, jau po kelių minučių visiškai saugu būti laiptinėje“, – teigė „Mano BŪSTO“ direktorius Mindaugas Genys.

Anot jo, šiuo metu pavojingų laiptinių antivirusinei dezinfekcijai jau sunaudota 1,5 tonos sertifikuotų dezinfekavimo priemonių. Nuo kovo 23 dienos „Mano BŪSTAS“ neatlygintinai dezinfekavo daugiau kaip 26 tūkstančius kv. metrų patalpų. Vienos laiptinės pilnai dezinfekcijai prireikia nuo 3 iki 9 litrų dezinfekcinio skysčio, o pati procedūra trunka apie 30-40 minučių.

Pilna antivirusinė dezinfekcija nemokamai atliekama tose laiptinėse, kurių gyventojams diagnozuota COVID-19 liga. Jos metu specialiais kostiumais ir įranga aprūpinti profesionalai sertifikuotais biocidiniais preparatais pilnai išpurškia bendrojo naudojimo patalpų paviršius.

„Mano BŪSTAS“ daugiabučių laiptinėse teikia ir periodinio valymo paslaugą, kuri yra papildyta daline dezinfekcija. Jos metu laiptinės valomos drėgnu būdu, papildomai dezinfekuojami turėklai, išorinių durų rankenos, liftų mygtukai. Valymo paslauga yra mokama, o jos metu atliekama papildoma dalinė dezinfekcija klientams nekainuoja ir atliekama „Mano BŪSTO“ lėšomis.

Dezinfekciją daugiabučių namų laiptinėse, kurių gyventojams nustatyta koronaviruso infekcija, finansuoja „Fondas Janukonis“ iš 200 000 eurų vertės programos, orientuotos į kovą su pandemija. Fondo steigėjas – įmonių grupės ICOR, kuriai priklauso įmonė „Mano BŪSTAS“, valdybos pirmininkas Andrius Janukonis.

Labdaros ir paramos „Fondas Janukonis“ skiria lėšų opiausių Lietuvos problemų sprendimui ir visuomenei reikšmingų projektų rėmimui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: