Panevėžio rajono savivaldybes nuotr.

Didieji duomenys atskleidė tikrąjį Dainų šventės mastą: apie pusšimtis tūkstančių žiūrovų ir svečiai iš tolimų valstybių

Praėjusią savaitę visoje Lietuvoje nuskambėjusi jubiliejinė, 100-metį sutikusi Dainų šventė sutraukė minias smalsuolių – visi šventės renginiai sulaukė milžiniško susidomėjimo. Praūžus visiems renginiams paaiškėjo, kad didžiausią minią subūrė šventės uždarymas Vilniaus Vingio parke. Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ didieji duomenys rodo, kad renginį parke gyvai galėjo stebėti daugiau nei 50 tūkst. žiūrovų, tarp kurių – atvykėliai iš kitų miestų ir net tolimų užsienio valstybių.

Įspūdinga šventės kulminacija

Spalvinga Lietuvos Dainų šventės programa sukvietė žiūrovus į šokių bei dainų renginius Kaune ir Vilniuje. Pasibaigus istorinei šventei, „Tele2“ didieji duomenys parodė, kad didžiausią minią žiūrovų sutraukė Vingio parke liepos 6 dieną įvykęs nemokamas uždarymo renginys „Kad giria žaliuotų“.

„Šiame renginyje galėjo būti daugiau nei pusšimtis tūkstančių dalyvių. Be to, Dainų šventės repeticijos Vingio parke vyko nuo praėjusios savaitės vidurio, tad parkas buvo daug aktyvesnis, nei įprastai. Žmonių, apsilankiusių parke, skaičius penktadienį (liepos 5 d.) buvo daugiau nei 3 kartus didesnis, nei savaitę prieš tai“, – sako Gediminas Jankauskas, „DATA ATLAS“ produkto vadovas ir „Tele2“ duomenų mokslininkas.

Dainų diena „Kad giria žaliuotų“ pažymėjo 100 metų sukaktį minėjusios šventės pabaigą – specialiai Dainų dienai kadaise pastatytoje parko estradoje iš viso dainavo apie 12 tūkst. atlikėjų.

Sutraukė svečius ir iš užsienio

Remiantis „Tele2“ didžiaisiais duomenimis, Vilniaus Vingio parke vykęs Dainų šventės uždaromasis renginys subūrė ne tik vilniečius, bet ir žmones iš kitų miestų. Skaičiuojant tiek žiūrovus, tiek dalyvius, didžiausia atvykėlių delegacija buvo iš Kauno.

„Dainų šventės baigiamąjį koncertą stebėjo ir jame dalyvavo daugiau nei 4000 kauniečių. Atstumas nesutrukdė atvykti ir toliau gyvenantiems Lietuvos gyventojams. Daugiau nei 1000 žmonių į renginį atvyko iš Klaipėdos, Šiaulių. Šventės metu augo judėjimas į Vilnių ir iš kitų regionų. Tikėtina, kad į sostinę traukė ne tik pasirodančių ansamblių nariai, bet ir šventę gyvai pamatyti norėję žiūrovai“, – pastebi G. Jankauskas.

Pasak duomenų mokslininko, Dainų dienoje netrūko ir svečių iš užsienio. Stebėti istorinį renginį atvyko svečiai ne tik iš kaimyninių šalių – Latvijos, Lenkijos, bet ir iš tolimesnių valstybių – Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų.

„Tele2“ turi didžiausią mobiliojo ryšio rinkos dalį pagal aktyvių SIM kortelių skaičių, o tai leidžia tiksliai pastebėti gyventojų srautų tendencijas. Duomenys analizuojami ir pateikiami laikantis aukščiausių duomenų saugumo standartų: naudojami tik nuasmeninti, apibendrinti, ir tik dideli klientų bazės segmentai, todėl neįmanoma identifikuoti konkretaus kliento.

Vingio parke susirinkusiems šventės dalyviams buvo užtikrintas sklandus ir patikimas ryšys. Viso tinklo modernizaciją tęsiantis „Tele2“ užbaigė paskutinį tinklo plėtros etapą Vilniaus Vingio parke, kuriame tiek vasarą, tiek kitais metų laikais vyksta įvairūs renginiai. Visoje parko teritorijoje veikia greitasis „Tele2“ 5G ryšys bei papildomai įrengtos specialios naujausios kartos antenos, skirtos masiniams renginiams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: