Mugėje galima įsigyti ne tik dovanų Kalėdoms tačiau renkama ir geriausia mokinių mokomoji bendrovė (2021 m. akimirkos)

Didžiausia kalėdinė jaunųjų verslų mugė: jau šį šeštadienį

Įsibėgėjant pasiruošimui Kalėdoms, į Vilnių sugrįžta jaunųjų verslininkų mugė „eXpo 2022. Jau gruodžio 10 dieną (šeštadienį) LITEXPO parodų ir kongresų rūmuose savo produktus ir paslaugas pasiūlys 130 jaunųjų mokinių bendrovių.

Kalėdinė „eXpo“ yra jau tradicija tapęs „Lietuvos Junior Achievement“ renginys, kuris kasmet vyksta Vilniuje. Neatsiejamas nuo sostinėje vykstančio kalėdinio laikotarpio, renginys siūlo išskirtinė galimybę susipažinti su jauniausiais verslų kūrėjais Lietuvoje – moksleiviais.

Renginys prasideda 11:00 valandą  ir tęsis iki 16:00 valandos.

Bendrovės ruošia dovanas mažoms ir didelėms Kalėdoms

Kalėdinės mugės organizatoriai sako, kad šiemet mokiniai pristatys savo produktus ir paslaugas, kurios puikiai tiks įvairioms Kalėdoms: nesvarbu, ar sveikinsite draugus, ar leisite laiką su šeima. „Pandemijos metu įpratome švęsti Kalėdas mažose grupelėse, todėl šiemet šventės tikriausiai bus priešingos – su daug žmonių. Vis dėlto, turbūt niekas nenori paleisti ir jaukių nedidelių draugų susibūrimų. Nesvarbu, kokios šventės laukia, žvelgdami į šiais metais „eXpo“ dalyvaujančias bendroves, matome, kad originalių dovanų rasti galima visiems“, – pasakoja Andželika Rusteikienė, organizacijos vadovė.

Ji mini, jog šiemet mokyklose veikia jau daugiau nei 500 jaunųjų bendrovių. 130 iš jų pasirodys kalėdinėje mugėje. „Į „eXpo“ patenka tik įdomiausios, produktus ar paslaugas jau kuriančios bendrovės. Šiemet save pristatys, pavyzdžiui, bendrovės, kuriančios stalo žaidimus, kvepiančias natūralias žvakes, muilus, tekstilės gaminius. Mums patiems labai įdomu, kaip atrodys bendrovės iš Šiaulių nerti žaislai vaikams“, – vardina A.Rusteikienė.

Į mugę ateis įgauti įkvėpimo

Nepaisant to, jog mugėje dalyvaus daug bendrovių, kurių produktai puikiai tiks kalėdinėms dovanoms, ten prisistatys ir tokios bendrovės, kurios kuria inovatyvius, technologinius sprendimus. „Skatiname bendroves kurti tokius verslus, kurie kurtų vertę, spręsdami socialines ar aplinkosaugines problemas. Šiemet pastebime, jog daugėja mokinių, kurie kreipia vis didesnį dėmesį į fizinio aktyvumo skatinimą: „eXpo“ prisistatys bendrovės, kurios kuria technologinius sprendimus šiam XXI amžiaus iššūkiui. Mokiniai taip pat ieško sprendimų vienišumo, mokymosi problemoms spręsti“, – pasakoja A.Rusteikienė.

Anot jos, mugėje apsilankyti verta ne vis tik dėl kalėdinės dvasios, bet ir dėl to, jog stebėti jaunus mokinius pradedant savo antreprenerystės kelionę yra labai įdomu, suteikia įkvėpimo patiems imtis verslo kūrimo žingsnio. „Žinoma, nereikėtų pamiršti ir to, jog jauniesiems verslininkams jūsų apsilankymas ir padrąsinantis pokalbis gali suteikti labai daug motyvacijos“, – sako „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė.

Organizatoriai pabrėžia, kad renginys yra nemokamas ir atviras visiems, tačiau privaloma registracija. Daugiau informacijos: https://lja.lt/events/expo-2022/

 Apie „Lietuvos Junior Achievement“ ir „accelerator_x“

„Lietuvos Junior Achievement“ yra nevyriausybinė organizacija, jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderė Lietuvoje. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai: strateginiai poveikio investuotojai SEB bankas ir „Moody‘s Lietuvoje“ bei strateginiai investuotojai „UPS“,  „Narbutas“, „Scandagra“, partneriai „Coca-Cola Foundation“, „MJJ fondas“ ir kiti.

„accelerator_x“ – tai „Lietuvos Junior Achievement“ programa suteikianti 9-12 klasių mokiniams realią verslo patirtį dar mokyklos suole. Mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią. Ši programa nėra verslo simuliacija, tai realaus verslo kūrimo patirtis supažindinant, kaip verslas yra vystomas, valdomas bei leidžiant mokiniams patiems priimti svarbiausius su jų verslu susijusius sprendimus.

Strateginės plėtros partnerė Inovacijų agentūra 2021 m. inicijavo „accelerator_x“  programos įgyvendinimą visos Lietuvos mastu, o 2022 m. tęsia programos plėtrą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: