Aukštaitijos naujienosBiržai

Didžiausias ligoninės rūpestis – specialistų pritraukimas į Biržus

Gegužės 15 d. Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas ir Savivaldybės gydytoja Aušra Kunčienė lankėsi Biržų ligoninėje, susitiko su direktoriumi Petru Bimba. Susitikimo metu buvo aptarti aktualiausi dalykai.

Svarbiausias klausimas – Biržų ligoninės ateitis. Direktorius P. Bimba paaiškino, kad vienas iš didžiausių rūpesčių – specialistų pritraukimas į Biržus. Gydytojų trūksta visoje Lietuvoje, o suvilioti juos atvykti į atokesnį Lietuvos rajoną nėra paprasta. Šiuo metu Biržų ligoninėje dirba nemažai vyresnio amžiaus gydytojų, kuriuos po metų ar kelerių turėtų pakeisti nauji specialistai. „Ligoninės stiprybė – vietinis specialistas. Neturėsim gydytojų, neturėsim ir ligonių. Tada nereikės dirbtinai uždarinėti ligoninės – ji nunyks pati“, – kalbėjo P. Bimba. Direktorius papasakojo, kaip ši problema sprendžiama kituose šalies rajonuose. Meras V. Jareckas pritarė, kad ir Biržų rajono savivaldybė turėtų parengti jaunų specialistų pritraukimo į Biržų rajoną programą, numatyti jų skatinimo galimybes, pagal sutartis su būsimais gydytojais finansuoti rezidentų studijas.

Buvo tariamasi dėl naujo rentgeno aparato. Tam lėšų, 200 tūkst. eurų, Biržų rajono savivaldybei skirta iš valstybės biudžeto, bet įsigyti tokiam rentgeno aparatui, kurio specifikaciją parengė Sveikatos apsaugos ministerija, 200 tūkst. eurų neužteks. Šalies gydymo įstaigų vadovai jau kreipėsi į ministeriją dėl perteklinių reikalavimų perkamiems rentgeno aparatams, laukiama ministerijos sprendimų. Kiek savo biudžeto lėšų turės pridėti rajono Savivaldybė, kad naujas rentgeno aparatas būtų nupirktas, dar neaišku.

Ligoninės direktorius P. Bimba papasakojo apie šiuo metu atliekamus remontus. Pertvarkytas pirmojo aukšto vestibiulis, į antrąjį aukštą vienas po kito keliami konsultacijų poliklinikos kabinetai. Ligoninė rengia projektą Valstybės investicijų programai dėl I ir II vidaus ligų skyrių remonto, diagnostinės ir gydymo aparatūros atnaujinimo. Ar pavyks gauti finansavimą, kiek lėšų bus gauta, neaišku. Jei lėšos projektui bus skirtos, darbai prasidės 2020 metais. „Einamuosius remontus atliekame iš savo lėšų, tačiau jos pirmiausia yra skiriamos gydymo reikalams, darbuotojų atlyginimams, o remontams lieka tik trupiniai. Be savivaldybės pagalbos mes išsiversti negalime“, –  kalbėjo Ligoninės vadovas.

P. Bimba pasakojo apie kitą jau pradėtą įgyvendinti projektą: įrengti patogius privažiavimus prie Priėmimo skyriaus ir durų iš kiemo, slankiojančias duris, kad į Ligoninę lengvai patektų neįgalieji, būtų patogu įvežti ligonius. Šiam projektui gauta Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama, pradėti darbų pirkimo konkursai. Pirmajame konkurse panoro dalyvauti vienas rangovas, o jo pasiūlyta darbų kaina buvo per didelė.

P. Bimba kalbėjo apie kitas problemas: griūvanti Ligoninės tvora, sunkiai praeinamas šaligatvis prieš Ligoninę, investicijų reikėtų pertvarkyti Ligoninės aplinką, sutvarkyti želdynus, ligonių pamėgtą poilsio zoną. Ateities planuose – sutvarkyti atokiau esantį Ligoninės priestatą. Šiose patalpose numatoma įrengti bent nedidelį reabilitacijos skyrių, kuris labai reikalingas po sunkių ligų ir operacijų sveikstantiems pacientams.

Savivaldybės meras V. Jareckas kalbėjo, kad rajono vadovai ieškos įvairių galimybių padėti Biržų ligoninei spręsti visus rūpimus klausimus.

Parengė Savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button