Pakruojo dvaro ir Ryčio Šeškaičio nuotr. 

Didžiausias pasaulyje asilas, erelis ant rankos ir elektros kėdė vienoje vietoje? Tai realu!

Vasara – kelionių po Lietuvą, įdomių vietų bei patirčių paieškų metas. Viena iš tokių krypčių atrasti ir nustebti – didžiausiu Lietuvoje tituluojamas Pakruojo dvaras, kuris yra pripažintas viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, Lietuvos „Metų turizmo objektas 2018, 2019, 2021“. Jame kiekvieną dieną vyksta unikalus atkurtas XIX a. pab. gyvenimas. Tad rekomenduojame TOP 10 patirčių šiame dvare:

  1. Nusifotografuokite prie didžiausio pasaulyje asilo. Bene 10 metrų aukščio pusiau žmogaus, pusiau asilo provokuojanti skulptūra yra jau kelintus metus vykstančių, V. Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ įkvėptų gėlių festivalių simbolis. Tiesiog privalu įsiamžinti!
  2. Išvyskite makabriškas keistenybių kolekcijas. Panoptikumas (Cabinet of Curiosities) – vienintelė tokia vieta Lietuvoje, kviečianti iš arčiau pažvelgti į keistas, net makabriškas, bet ypač madingas XIX a. paslapčių kolekcijas. Į tokias kolekcijas patekdavo įdomūs, nekasdieniai eksponatai iš viso pasaulio ir jomis būdavo pasipuikuojama prieš svečius.
  3. Pasimatuokite XIX a. apdarus. Sakoma, kad atvykus dvaran reikia ir atitinkamai pasipuošti. Tai dvare galima padaryti kostiuminėje-siuvykloje, kur pagal XIX a. pab. pavydžius yra atkuriamos suknelės, apatiniai drabužiai, aksesuarai.
  4. Pasivažinėkite karieta ar senoviniu automobiliu. Didžiulę, daugiau nei 10 ha apimančią dvaro teritoriją galima apžvelgti ne tik pėsčiomis, tačiau ir patogiai įsitaisius karietoje, senoviniame automobilyje ar net hipomobilyje. Pastaroji transporto priemonė įdomi tuo, kad tai tarsi karieta su varikliu, tik jau be žirgo.
  5. Te ant jūsų rankos nutūpia erelis! Atraskite sakalininkystės meną. Dvare atkuriamos primirštos sakalininkystės – medžioklės su plėšriaisiais paukščiais – tradicijos. Sakalininkystė yra įtraukta į UNESCO nematerialaus pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Dvare galima išvysti erelius, sakalus, pelėdas, apuokus, jų dresūrą, juos nusifotografuoti.
  6. Ar turėsite drąsos pajoti ant kupranugario? Dvaro gyvulių ūkyje gyvena ne tik žirgai, avys, asilas, žąsys, antys, vištos, kalakutai, tačiau ir dažną nustebinantis kupranugaris, kuris šią vasarą yra pasiruošęs panėšėti ant savo dvikuprės kupros.
  7. Dalyvaukite alaus statinės šovime, pažinkite spirito varyklos gėrimų distiliacijos procesą variniuose induose. Istorinis XVII a. alaus bravoras ir spirito varykla stebina autentiškais gamybos procesais, leidžia juos pamatyti, išbandyti, o programų metu net ir išragauti produkciją.
  8. Atrakcija tik turintiems šaltus nervus. Bausmių rūsys – dar viena vieta, kuri egzistuoja tik šiame dvare. Legenda pasakoja buvus vieną iš baronų itin žiaurų, nuolat prigalvojantį bausmių nusikaltusiems kumečiams. Įvairūs bausmių prietaisai atrado savo vietą Bausmių rūsyje, o šiandien jų draugiją dar papildė giljotina ir veikianti elektros kėdė. Išgirdus Bausmių rūsio istorijas, narsa palieka ir drąsiausius…
  9. Ar jau ragavote dvariško dilgėlių pesto? Nuo šiol dvare galima „paglostyti“ savo organizmą natūraliomis, sveikomis fermentuotomis daržovėmis bei sultimis. Naujas degustacinis atradimas – dilgėlių pesto, kurio galite paragauti užsukę į dvare įsikūrusią fermentuotų daržovių krautuvėlę.
  10. Velti, žiesti, lieti, o gal distiliuoti? Dvaro amatininkų manufaktūros ir jose triūsiantys amatininkai leis atrasti paslėptus jūsų talentus veliant vilną, žiedžiant puodus, liejant natūralaus vaško žvakes ar kuriant kvepalus dvaro parfumerinėje. Kūrybiniame procese čia galite praleisti net visą dieną.

Ir tai toli gražu dar ne viskas, ką galima atrasti ir patirti! Kur dar veikiantys, originalūs garo katilai – tikri technikos pažangos stebuklai! Gausios senųjų motorų ir įrankių ekspozicijos, senovinių nuotraukų fotoateljė ir nepabostantys mugės vargonai bei istorinių patiekalų restoranai. Dvariško gyvenimo patirtys galimos Pakruojo dvare kiekvieną dieną nuo 12 val.

Pakruojo dvaro ir Ryčio Šeškaičio nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: