Didžiausias sergamumas peršalimo ligomis išlieka Panevėžyje

Panevėžio visuomenės sveikatos centro duomenimis, per savaitę sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) Panevėžio apskrityje sumažėjo ir siekė 76,88 atv./10 tūkst. gyv., kai prieš savaitę šis rodiklis buvo 80,61 atv./10 tūkst. gyv.).

2015 metų kovo 16-22 d. didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI buvo registruotas Panevėžio mieste (106,50 atv./ 10 tūkst. gyv.), vaikai sudaro beveik 60 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Mažiausiai sergančiųjų buvo registruota Panevėžio rajone – 27,47 atv./10 tūkst. gyv.

2015 m. 12-tą savaitę dėl gripo hospitalizuoti 7 asmenys, iš kurių 1 asmuo iki 2 metų, 3 asmenys – 2-17 m.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Panevėžio apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo mažesnis ir siekė 62,2 atv./10 tūkst. gyv. per savaitę, gripu sirgo 15 asmenų.

Uždarose, nevėdinamose patalpose yra puikios sąlygos plisti gripo virusui, todėl rekomenduojama dažnai plauti rankas ir vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis. Taip pat svarbu vengti masinio žmonių susibūrimo vietų. Kosint ir čiaudint prisidengti burną vienkartine nosinaite. Neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos. Gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas. Susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, gerti daug skysčių, likti namuose.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: