Didžiausias sumas į NT investuoja kauniečiai, Panevėžys išsiskiria lyčių lygybe

Sutelktinio finansavimo platformos „Profitus“ duomenimis, vidutine investicijų suma į NT išsiskiria Kauno gyventojai, vilniečių investuojamos sumos ketvirtadaliu mažesnės. Tuo tarpu Panevėžyje moterys investuoja net aktyviau nei vyrai, ir tai tampa įdomia išimtimi, nes visoje šalyje moterys sudaro tik apie 30 proc. investuotojų. Duomenys pateikti išanalizavus daugiau kaip 20 tūkstančių „Profitus“ platformos klientų.

Pasak „Profitus“ marketingo vadovės Monikos Lenčickaitės, jeigu imti pagal investuotojų kiekį, daugiausia jų yra iš Vilniaus, apie 52 proc., kauniečių dvigubai mažiau. „Tačiau iš duomenų matome, kad jeigu kaunietis investuoja, jis įneša didesnes sumas. Investicijų vidurkis viršija 1100 eurų. Vilniuje – 850. Panašu, kad vilniečiai skuba investuoti net ir mažesnes santaupas, nenori jų laikyti namuose ar bankuose ir palikti infliacijos malonei“,- svarsto M. Lenčickaitė.

Platformos analitikus nustebino duomenys iš Panevėžio. Iš visų „Profitus“ platformoje užsiregistravusių vartotojų panevėžiečių, moterys sudaro 52 proc., vyrai – 48. M. Lenčickaitė pripažįsta, kad tai labai neįprasta.

„Ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje investavime dominuoja vyrai. Pas mus moterys domisi gana tolygiai, palyginti su vyrais, tačiau kai ateina laikas investuoti, proporcijos pasikeičia. Šiuo metu tarp mūsų klientų moterys sudaro trečdalį. Pavyzdžiui, už 80 km. nuo Panevėžio esančiuose Šiauliuose tik kas dešimtas mūsų platformos investuotojas yra moteris“,- vardija „Profitus“ atstovė. Tiesa, panevėžiečiai investuoja kuklesnes sumas – vidutiniškai apie 350 eur.

Lyginant investuojamas vyrų ir moterų sumas, tolygiausiai atrodo vilniečiai, vyrų ir moterų investuojamų sumų vidurkiai skiriasi apie 30 proc., didžiausias atotrūkis Šiauliuose. Čia gyvenantys vyrai investicijoms per sutelktinio finansavimo platformą skiria vidutiniškai 4 kartus didesnes sumas nei moterys. Jų vidurkis siekia 1200 eurų ir tai lenkia vilniečius vyrus, bet šiek tiek nusileidžia investicijoms iš Kauno.

Apie „Profitus“

Sutelktinio finansavimo platforma „Profitus“ veikia nuo 2018 m., jau sutelkta daugiau nei  37 mln. eurų paskolų verslui, finansuota 260 nekilnojamojo turto projektų Lietuvoje. Platforma vienija daugiua kaip 20 tūkst. vartotojų, 2021 m. pradėta veikla Latvijoje per www.profitus.com


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: