Jaunimas - Lietuvos naujienos - 2019-09-18

Didžiausios klaidos, daromos įrengiant vaikų kambarį

Kiekvieno kambario įrengimas reikalauja laiko, tačiau kur kas daugiau jo reikia vaikų kambariams. Vaikai sparčiai auga, bręsta ir tobulėja, todėl juos supantys daiktai, tokie kaip lovos vaikams, lentynos su spintelėmis, dekoracijos turi būti funkcionalūs ir saugūs.Įrenginėjant vaikų kambarį reikalingos tam tikros žinios, ir ne visada išvengiama pagrindinių klaidų. Nors iš pirmo žvilgsnio jos gali pasirodyti nereikšmingos, klaidos gali turėti didelę įtaką vaiko nuotaikai bei augimui. Net sprendimas kambarį įrengti neapgalvotose vietose – prie virtuvės, svetainės ar šalia lauko durų – turi reikšmės dėl triukšmo. Taigi, kokios yra didžiausios klaidos, daromos įrenginėjant vaiko kambarį?

Neperkraukite vaiko kambario

Suprantame, jog iš didelės meilės savo vaikui norite jo kambarį pripildyti baldais, detalėmis ir aksesuarais, kuriuos patys labai mėgstate. Vis dėlto vertėtų prisiminti, jog viena didžiausių klaidų, kurias galite padaryti – tai apkrauti vaiko kambarį per dideliu kiekiu baldų. Žinoma, lovos vaikams yra būtinos, tačiau nenaudojamos kėdės ar staliukai padidina riziką susižeisti. Todėl verčiau tegul vaiko kambaryje džiugina tuščia erdvė, tinkama lakstyti jo mažoms kojytėms.

Jeigu norite dekoruoti savo atžalos kambarį, venkite vazų ar kitų lengvai lūžtančių niekučių. Taip pat labai svarbu neapkrauti vaiko kambario pernelyg ryškiomis spalvomis – ir tai ne tik tapetai ar sienų dažai. Pavyzdžiui, šiandien populiaru klijuoti ryškius lipdukus su animacinių personažų atvaizdais. Pastaroji klaida ne tik sukuria nereikalingą spalvų „triukšmą“, tačiau ir padidina tikimybę, jog kambarį greitai turėsite vėl pertvarkyti. Nepamirškite – vaikai greitai auga ir jų pomėgiai keičiasi taip pat sparčiai.

Numatykite vietą daiktų laikymo sistemoms

Kuomet lovos vaikams jau pastatytos ir, atrodo, detalėmis pasirūpinta, tėvai pamiršta, jog vaikas turi daug žaislų ir kitokių asmeninių daiktų, kuriuos reikės kažkur sudėti. Mažieji turi daugybę pomėgių, todėl turėsite atrasti vietos visoms jų knygoms, muzikiniam ar sporto inventoriui. Taigi, lentynėlės, spintelės ir kitos daiktų laikymo sistemos yra itin svarbu ir reikalinga.

Jeigu jūsų vaiko kambarys nedidelis, apsvarstykite išmanius ir efektyvius baldų išnaudojimo būdus. Išsirinkite lovą, kuri turi stalčius ar net nedideles lentynėles apačioje – jos puikiai tiks knygoms ir smulkesniems daiktams. Taip pat išnaudokite tuščias sienas – vietoje lipdukų ar paveiksliukų kabinkite lentynėles ir taip kurkite papildomus paviršius daiktams laikyti.

Nepamirškite apie vaiko poilsio kokybę

Lovos vaikams – bene svarbiausias baldas. Neretai susitelkę į smulkmenas tėvai mėgsta pataupyti ir pamiršta pasirūpinti kokybiška vaikiška lova, čiužiniu. Jei norite pasirinkti baldą, kuris užtikrintų saldų, sveiką miegą, vertėtų atsižvelgti į keletą patarimų. Pavyzdžiui, baldų gamintojų teigimu, vaikams iki trejų metų skirta lova turi būti su aukštos kokybės apsauga nuo iškritimo – specialiais rėmais.

Jeigu norite, jog jūsų vaikai kiekvieną rytą pabustų pailsėję, linksmi ir sveiki, privalu atkreipti dėmesį į lovyčiųkokybiškumą, patvarumą ir tvirtumą. Viena pagrindinių klaidų, kurią daro tėvai, yra lova, sujungta su minkštąja dalimi (be atskiro čiužinio). Tokio baldo minkštoji dalis dažnai nėra pakankamai ergonomiška, jog prisitaikytų prie kūno – ji yra gana kieta ir nepatogi. Ekspertų nuomone, lovos vaikams turėtų būti su medinėmis ar geležinėmis grotelėmis. Ant jų galėsite padėti kokybišką, prie kūno prisitaikantį čiužinį.

Nepagailėkite laiko, pinigų ir investuokite į visus miegamojo baldus – už tai jums vaikas padėkos savo rytine šypsena.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: