Diena, kupina įdomybių

Spalio 20 diena pirmą kartą Lietuvoje buvo paskelbta vokiečių kalbos diena „Ö kaip vokiškai”. Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA).

Tą dieną „Žemynos“ progimnazijoje mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti pasimokyti vokiečių kalbos. Mokyklos erdvėse 7 – 8 klasių mokiniai įrengė daugiau nei 20 mokymosi stotelių su užduotimis apie vokiečių kalbą ir Vokietiją. Visos užduotys smagios, įdomios, teikiančios daug informacijos.

Iš daugybės Europos miestų reikėjo atrinkti Vokietijos miestus, iš daugelio žymių futbolininkų – nurodyti vokiečių futbolininkus, iš įvairių automobilių – pasakyti, kurie automobiliai gaminami Vokietijoje. Sužinojome, kaip vokiškai vadinami metų laikai, mėnesiai, kaip skamba vokiečių abėcėlė, skaičiai.

Išradingumu žavėjo užduotys, kuriose reikėjo atspėti, kaip vokiškai rašomi, tariami, šeimos narių, maisto produktų, drabužių pavadinimai ir sudėlioti mokinių parengtas dėliones. Akį traukė spalvingos, vaizdžios spalvų, mokyklinių reikmenų, daržovių, gyvūnų, žmogaus kūno dalių pavadinimų stotelės. Vokietijos vėliavomis papuošti užduočių staleliai patraukė tiek mokinių, tiek mokytojų dėmesį. Visiems buvo įdomu sužinoti ar savo žinias pasitikrinti. O svarbiausia, kad visi pajuto kalbos mokymosi džiaugsmą, išmoko vokiškų žodžių, sužinojo įdomios informacijos apie Vokietiją.

Progimnazijos septintokai, aštuntokai ir jų vokiečių kalbos mokytoja Audronė Survilienė labai pasistengė, kad vokiečių kalbos diena taptų įsimintina. Malonu, kad visi mokiniai, parengę mokomąsias užduotis, buvo apdovanoti projekto organizatorių atsiųstomis dovanėlėmis. Jie to tikrai nusipelnė.

Aušra Vaitkienė
Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: