Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Diskutuota apie karo pabėgėlių iš Ukrainos vaikų integraciją

Panevėžio miesto savivaldybėje lankėsi Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Susitikimo tikslas – siekiant užtikrinti efektyvią vaiko teisių ir teisėtų interesų apsaugą, aptarti vykdomą institucijų bendradarbiavimą, karo pabėgėlių iš Ukrainos vaikų integraciją.

„Panevėžyje veiklų turime daug ir dirbame įvairiomis kryptimis, kad galėtume padėti vaikams, apginti jų teises. Džiaugiamės bendradarbiavimu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Operatyviai drauge sprendžiame kilusius iššūkius, organizuojame tarpinstitucinius pasitarimus ir aptariame įvairius aktualius klausimus. Šiuo metu visiems viena aktualiausių temų – karo pabėgėlių iš Ukrainos vaikų integracija. Ji Panevėžyje vyksta sklandžiai. Naujausiais Migracijos departamento Panevėžio skyriaus duomenimis, Panevėžio regione registruoti 924 ukrainiečiai. Šiai dienai Panevėžio mokyklas lanko 211 mokyklinio amžiaus ukrainiečių nuo 1 iki 12 klasės, daugiausia pirmokų – 39. Taip pat 64 vaikai lanko ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Panevėžyje pabėgėlių registracijos centras savo veiklą pradėjo kovo 28 d., vakar dienos duomenimis Panevėžyje užregistruota virš 300 Ukrainos piliečių“, – sakė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Susitikimo metu buvo aptarta 2021 m. vaiko teisių apsaugos situacija Panevėžyje, domėtasi teikiamomis socialinėmis paslaugomis riziką patiriančioms šeimoms, vaikų globos tendencijomis Panevėžyje, intensyvios krizių įveikimo pagalbos organizavimu, nelydimų nepilnamečių karo pabėgėlių iš Ukrainos situacija ir kt.

„Praėjo jau keturi metai, kai vaiko teisių apsaugos srityje buvo įvykdyta reforma, todėl labai svarbu išgirsti jūsų lūkesčius, kokie pokyčiai įvyko, kaip bendradarbiaujate su mūsų kolegomis. Be institucijų bendro darbo neišspręsime visų kylančių klausimų, o jūsų įžvalgos padeda mums tobulėti. Sveikintina ir džiaugiamės, kad stengiatės atliepti gyventojų poreikius –  Panevėžys yra viena iš pavyzdinių savivaldybių, turinti iki 18 m. vaikus priimančius globėjus“, – sakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: