Diskutuota apie Medžių lajų tako ateities perspektyvas

Šią savaitę Anykščiuose vyko du Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio susitikimai su atsakingų institucijų atstovais dėl Medžių lajų tako klausimų.

Pirmasis – gegužės 19 dieną su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos direktoriumi Albertu Stanislovaičiu, šios tarnybos Projektų valdymo skyriaus vedėja Ilona Juchno bei Anykščių regioninio parko direktoriumi Kęstučiu Šerepka, o antrasis – jau prie Medžių lajų tako su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos viceministru Linu Jonausku.

Pirmajame susitikime, vykusiame Anykščių rajono savivaldybėje, meras Kęstutis Tubis administracijos direktorė Veneta Veršulytė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Rasalas su atvykusiais svečiais aptarė baigiamo statyti Medžių lajų tako statybų darbų eigą, objekto ateities perspektyvas.

Apžiūrėti Medžių lajų tako statybų eigą vakar atvyko ir Lietuvos Respublikos aplinkos viceministras Linas Jonauskas. Svečias kartu su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriumi, Anykščių meru ir Anykščių regioninio parko direktoriumi pakilo ir pasivaikščiojo Medžių lajų taku ir aptarė tako eksploatacijos, saugumo, statybų baigtumo, tako atidarymo šventės klausimus. Aptartos privačių kavinių ar kitokio verslo steigimosi šalia vieno iš patraukliausių turizmo objektų Lietuvoje galimybės.

Anot viceministro, planuojama, kad šis objektas į Anykščius pritrauks daugiau kaip 30 tūkst. papildomų lankytojų. Praėjusiais metais per keturis vasaros mėnesius Puntuko akmenį aplankė apie 16 tūkst. žmonių. Tikimasi, kad atidarius Medžių lajų taką skaičiai turėtų dar labiau išaugti, o vieta šalia Puntuko akmens ir Medžių lajų tako tapti labai patrauklia verslui.

Planuojama, kad šis Rytų Europoje analogų neturintis Medžių lajų takas duris lankytojams atvers rugpjūčio 7 dieną, o ta proga anykštėnams ir miesto svečiams bus surengta šventė, kurią organizuos Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.

Medžių lajų tako projektas yra finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: