Dizaineris R. Kalinkinas atvirai apie darbo užkulisius: „Nekenčiau stilisto darbo“

Žinomas šalies dizaineris, mados namų „Robert Kalinkin“ įkūrėjas Robertas Kalinkinas jau daugiau nei dešimtmetį sukasi mados ir stiliaus pasaulyje. Ir nors iš šalies jo kasdienybė turėtų būti apsupta gražiausių audinių, drabužių, glamūro, vis tik per savo karjerą jis matė visko ir šiandien atvirai prabyla apie sunkiausius projektus bei nemėgstamiausias užduotis.

Šį ketvirtadienį, „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Skyrybos“ susirinkę laidos herojai diskutuos, kaip išsiskirti iš minios savo karjeros keliu. Apie netradicinius profesinius pasirinkimus pasakos iliuzionistas Anton Lavrentjev, verslininkė ir pole dance studijos įkūrėja Ilona Radavičiūtė, someljė Mindaugas Miežys, vestuvių planuotoja Laura Vagonė bei dizaineris Robertas Kalinkinas.

Pastaruosius dešimt metų ne tik kaip dizaineris, savo vardo mados namų įkūrėjas, bet ir kaip scenografas, dekoratorius ir televizijos laidų stilistas dirbantis Robertas Kalinkinas atvirauja, jog stiliaus ir grožio apsuptas dizainerio darbas realybėje yra kupinas įtampos ir sunkių situacijų.

„Aš dažniausiai sakau, jog nėra lengvų projektų, renginių ar klientų. Visada yra tam tikrų iššūkių, o tai sukelia daug streso. Tačiau per tiek darbo metų mes išmokstame jį suvaldyti: apsisaugome sutartimis, įvertiname, ar tikrai užteks jėgų ir laiko skirti tam žmogui, o tuomet viskas tampa daug sklandžiau“, – laidoje pasakos R. Kalinkinas.

Roberto kelias į Lietuvos mados industrijos pasaulį nebuvo lengvas – būta nesėkmių ar net skandalingų ir uždraustų reklaminių kampanijų. Tačiau nenuleidęs rankų ir jaunystėje pasukęs ne biomechaniko, o dizainerio keliu, šiandien vyras džiaugiasi sėkmingai vykdomu verslu.

„Mano mokytojas buvo gyvenimas ir tam tikro jo etapai, kurie susiklostė taip, jog nuėjau šiuo keliu. Aš visada sakau, kad mano vienintelis talentas yra pabaigti pradėtą procesą, o visus kitus talentus aš susigalvojau: susimąsčiau, kad galiu kurti, kad galiu rengti, kad galiu statyti dekoracijas. Mokslai ateina eigoje, pradedi nerti į tą industriją ir tai tampa įdomu“, – atviraus R. Kalinkinas.

Nors žinomas dizaineris mėgaujasi savo darbu, o meilė madai ir stiliui jį supa visą gyvenimą, iki tol, kol tapo vienas žinomiausių šalies kūrėjų, jam ne kartą teko daryti ir varginančias bei erzinančias užduotis.

„Patikėkite manimi, aš stilisto darbo nekenčiau kiekvieną dieną kai man reikėjo jį dirbti. Tai buvo baisiausia kas galėjo man nutikti: juk kas norėtų lakstyti po parduotuves, rinkti šimtus drabužių filmavimams, laidoms, fotosesijoms, o po to juos visus grąžinti ir bartis dėl nutrūkusios etiketės. Tai yra nesąmonė, bet tai buvo gera gyvenimo mokykla, kaip reikia elgtis ir ką daryti. Tos pamokos užgrūdina taip, jog dabar atrodo niekas nebaisu: surasti kokią suknelę, dirželį ar ant greičio prisiūti rankovę, o gal ją nuardyti ir po to grąžinti į parduotuvę tarytum ji niekada nebuvo nuardyta – tai tampa lengva“, – apie tikruosius darbo užkulisius pasakos Robertas.

Pasak jo, tėvai dažnai savo vaikams daro nereikalingą spaudimą, sprendžiant dėl studijų, užsiimamos veiklos ar profesijos. Du vaikus su žmona Agne auginantis Robertas drąsiai sako, jog savo vaikams leis rinktis tai, kas jiems bus priimtiniausia, arčiausia širdies ir palaikys, nepaisant to, kokį profesinį kelią jie pasirinktų.

„Nesistenkime iš absoliučiai visų žmonių auginti ir turėti kažkokius išskirtinius individus, pasiekusius labai daug. Kai kuriems žmonėms užteks visą gyvenimą būti vidutinybe ir jie bus laimingi. Nebūtina visiems iš mūsų tapti išradėjais, dizaineriais, kūrėjais arba mokslininkais, nes pasaulis ne taip sutvertas. O visiems tėvams yra svarbu atsiminti, jog vaikai gyvena ne jų gyvenimus, tėvai gali tik palaikyti, skatinti arba nesutikti, bet jie jokiu būdu negali formuoti savo vaiko gyvenimo“, – teigs R. Kalinkinas.

Apie karjeros pasirinkimus bei netradicines profesijas laidoje pasakos ir kiti svečiai. Viena jų – vestuvių planuotoja Laura Vagonė. Moteris teigia, kad kai pradėjo šį verslą, samdyti šventėms organizatorius dar nebuvo populiaru, tačiau ji nenuleido rankų tik dėl to, jog darė tai, kas jai teikia didelį džiaugsmą.

„Mokyklos laikais vienu metu norėjau būti prezidente, bet ilgainiui tas noras praėjo. Būti vestuvių planuotoja nebuvo mano plane, tiesiog vieną dieną ja tapau. Man pasisekė, jog anksti supratau, kad nereikia savęs programuoti nusimačius kokį tai tikslą, reikia tiesiog suprasti, kas tau sekasi geriausiai, ką tu mėgsti. Mokyklos metais organizuodavau įvairius renginius ir tuomet supratau, jog man patinka tai daryti“, – pasakos L. Vagonė.

Savo didžiausius pomėgius su darbu susiejo ir someljė Mindaugas Miežys. Su broliu kartu pasirinkę šią profesiją ne iš karto sulaukė tėvų palaikymo, ypač dėl to, jog Lietuvoje tai – dar tik auganti sritis.

„Iki to momento, kai ėmiau save laikyti tikru someljė, buvo daug dvejonių, svarstymų ir bandymų ieškoti savyje kitokių sferų, nes būti someljė yra nepopuliaru, tai labai siaura niša. Lietuvoje ši profesija be galo jauna, tik 2005 m. atsirado asociacija, mokykla, kuri ėmė ruošti šios srities profesionalus. Tėvai ne iš karto pritarė šiam sprendimui, kurį laiką tikrai laukė, kol mes su broliu pasirinksime naują, tikrąją profesiją, tačiau matydami, jog mes darome tai, kas mums patinka, ėmė į mus ir į mūsų sprendimą žiūrėti rimtai“, – pasakos M. Miežys.

Kartais nuo mylimos profesijos neatbaido ir galimos traumos: pole dance šokėja ir studijos „RAI studio“ įkūrėja Ilona Radavičiūtė pasakoja, jog nors šalyje šis šokio stilius vis dar yra vertinamas skeptiškai ir prilyginamas striptizui, po truputi šie mitai griūna, o šokio subtilybes išbando net ir vaikai.

„Tai labai brutalus sportas: sunkus, atletinis dalykas. Mano kūnas yra nusėtas traumomis ir tai iš tiesų yra pavojinga. Daugiausiai kenčia viršutinė kūno dalis: pečiai, riešai, alkūnės, aš neturiu abiejų sąnarių, kurių yra po du, sveikų. Lietuvoje ši šokio sritis yra vertinama kritiškai, tačiau kuomet aš pasakiau, savo mamai, jog noriu būti pole dance šokėja, ji mane labai net palaikė“, – laidoje atviraus I. Radavičiūtė.

Dviprasmiškų pažiūrų iš visuomenės taip pat dažnai sulaukia ir iliuzionisto profesija. Visgi anot šio meno virtuozo Anton Lavrentjev, jo darbe reikalingas itin didelis pasiruošimas, tinkamai atlikti namų darbai ir pasirodymų apgalvojimas iki mažiausių smulkmenų.

„Mago darbe susipina viskas: ir rankų miklumas, ir psichologija, ir net choreografiniai elementai. Taip pat be galo svarbu tinkamai suprasti publiką, jos nuotaiką, ant scenos pasikviesti žmogų, kuris nesijaus nepatogiai. Neišvengiamos ir klaidos pasirodymų metu, todėl visuomet reikia turėti keletą atsarginių variantų, nes niekas juk nežino, kas turi galų gale atsitikti. Reikia numatyti, kas gali nutikti ne taip, ir tam pasiruošti“, – pasakos laidoje iliuzionistas.

Kokia įsimintiniausia istorija iš darbo su klientais pasidalins dizaineris Robertas Kalinkinas, kaip pasikeitė vestuvių tendencijos, ką reiškia rinktis profesiją, kuri Lietuvoje neturi aiškių perspektyvų ir kaip išsiskirti iš minios savo karjeros keliu – apie tai jau šį ketvirtadienį, 21:30 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Skyrybos“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: