DJ Jovani ir būrys verslininkų padovanojo jaunimui nepamirštamą vasarą

Programa „Jaunimas gali“ kartu su didžėjumi Jonu Nainiu jau antrus metus iš eilės surėmė pečius, kad net trisdešimt atokiuose regionuose augančių jaunuolių patirtų vasaros stovyklos džiaugsmą. Kazickų šeimos fondo įgyvendinama programa „Jaunimas gali“ skaičiuoja jau septintus veiklos metus, per kuriuos suorganizavo arti dviejų tūkstančių nemokamų edukacinių užsiėmimų regionuose augančiam jaunimui. Programos vykdomos veiklos nenutrūko ir pandemijos akivaizdoje, tačiau, nepaisant to, kad užsiėmimų įvairovė pritraukdavo didelį būrį dalyvių, niekam ne paslaptis, kad visi išsiilgo gyvo bendravimo ir veiklų.

Vasaros stovyklos prieinamos toli gražu ne kiekvienam

Programos vadovo Armino Vareikos teigimu, vasaros teikiamais malonumais gali džiaugtis toli gražu ne visų šeimų vaikai. Kol vieni per vasarą apsilanko net keliose stovyklose, yra vaikų, kurie taip ir neturi galimybės išgyventi šios unikalios patirties. Dalis regionuose augančių vaikų vasaras leidžia dirbdami įvairiausius ūkio darbus ar nuobodžiauja, nes dažnam popamokinė veikla yra vienintelis neformalus ugdymas, o atėjus vasarai to visai nelieka. Suprasdami niūrią situaciją ir norėdami padėti mažiau galimybių turintiems jaunuoliams įgyti unikalių patirčių bei tiesiog patirti jaunatviško džiaugsmo, programa organizuoja vasaros stovyklą gyvenimiškiems įgūdžiams ugdyti. Svarbiausia, kad dosnių rėmėjų dėka joje nemokamai dalyvauja konkurso keliu atrinkti stropiausi, labiausiai motyvuoti programos auklėtiniai. Šių metų vasarą tokių stovyklautojų buvo net 30.

Prie stovyklos sėkmės prisideda ir didžėjus Jonas Nainys

Dažnai socialinėse iniciatyvose dalyvaujantis Jonas Nainys jau antrus metus iš eilės tapo „Jaunimas gali“ vasaros stovyklos ambasadoriumi. Žinomas didžėjus ne tik padeda surinkti vasaros stovyklos įgyvendinimui reikalingas lėšas, bet ir atvyksta pats vesti užsiėmimų bei surengia pašėlusią diskoteką stovyklautojams. Neapsakomai laimingi jaunuoliai gerai suvokia, jog jiems šią patirtį dovanoja donsūs geros širdies žmonės, ir savo dėkingumą rodo pačiais kūrybiškiausiais būdais. Štai stovyklos ambasadoriui Jonui paruošė specialią programą, kuria siekė jam perteikti tikrąją stovyklos dvasią. Jaunimo pastangų sujaudintas Jonas Nainys vakare prie laužo jiems palinkėjo: „Bendraukite, dalinkitės, pažinkite vienas kitą, nes tokios draugystės ir tai, kas įvyksta tokiose nesuvaidintose stovyklose, yra didžiausias turtas, kurį Jūs išsinešite ir turėsite visą gyvenimą.“ Vasaros stovyklą aplankė ir krepšininkas Jonas Mačiulis, kuriam buvo patikėta neįprasta užduotis – būti talentų vakaro teisėju.

Svarbiausia sukurti saugią aplinką, kurioje galima klysti ir būti netobulu

Aštuonių dienų trukmės stovyklos programoje daugybė veiklų: menas, sportas, saviugda, žygiai, šokiai, dainavimas ir daugelis kitų, todėl kiekviena diena intensyvi – darbas su jaunimu prasideda nuo atsikėlimo ankstų rytą ir tęsiasi iki pat šviesos išjungimo einant miegoti. Šios veiklos skatina labiau pasitikėti savimi, po stovyklos jaunimas drąsiau bendrauja, geriau reiškia savo jausmus ir mintis, susiranda draugų iš kitų miestelių. Dažnas dalyvis dalindamasis savo mintimis apie stovyklą ir jos padarytą poveikį išspaudžia džiaugsmo ašarą, nes prieš tai net neįsivaizdavo, kiek daug ši savaitė gali duoti žmogaus gyvenimui. Tiesa, pirmosiomis dienomis jaunuoliai į veiklas įsitraukia atsargiai, saugosi pajuokos, patyčių dėl negebėjimo gražiai dainuoti, gerai piešti ar panašiai, bet pajutę, kad sukurta aplinka yra draugiška, kad čia galima išbandyti save nebijant suklysti ar būti netobulu, greitai pasineria į veiklas ir atiduoda visas savo jėgas, o pasiekti rezultatai nustebina juos pačius.

Ar nemokama stovykla tikrai nemokama?

Stovyklos vadovo teigimu nuo pirmos akimirkos jaunimui išaiškinama, ką reiškia žodis „dosnumas” ir kodėl ši stovykla yra nemokama. „Visada kartoju jaunimui, kad nėra nieko nekainuojančių dalykų, bet kartais jie būna jums padovanojami norint padėti tobulėti ar siekti savo tikslų. Tad mainais iš jūsų tikimasi, kad labai stengsitės ir pilnai išnaudosite suteiktas galimybes. Lygiai tas pats ir su mūsų organizuojama vasaros stovykla – rėmėjai investuoja į jus su viltimi, kad tai jums padės ateityje pasiekti savo didžiausią potencialą karjeroje ir gyvenime” – sako programos vadovas. Po diskusijos šia tema stovykloje nuolat jaučiama dėkingumo ir didžiulės motyvacijos atmosfera. „Tikiu, kad kiekvienas jaunuolis išgyvena unikalų jausmą suvokdamas, kad kažkas savo pinigus investavo būtent į jį, nes tiesiog juo ar ja tiki ir pasitiki. Todėl motyvacijos stovyklautojams tikrai netrūksta.” – tikina A. Vareika. Prie stovyklos įgyvendinimo prisidėjo daugiau nei dvidešimt skirtingų verslų ir žmonių. Dalis jų dovanojo regionų jaunimui net ne po kelis kelialapius į stovyklą, tad organizatoriai nuoširdžiai dėkoja stovyklos mecenatui elektronikos parduotuvei „Elektronikos taškas“, pagrindiniams rėmėjams UAB „Mano konkursas“ ir UAB „IT Solutions“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: