TV3 nuotr.

Dokumentikos cikle „Krepšinio namai“ – įtampa tarp Maskvos „CSKA“ ir Kauno „Žalgirio“

TV3 dokumentikos ciklas „Krepšinio namai“ ir toliau džiugina žiūrovus. Šį kartą, ketvirtajame epizode, krepšinio entuziastai turės galimybę prisiminti nuolat tvyrojusią įtampą tarp Maskvos „CSKA“ ir Kauno „Žalgirio“. Tai mūšis, kuriame Lietuva ir SSRS dalyvavo visais atvejais. Krepšinio aikštelėje – taip pat.

„Mes norėjome parodyti, kad mokame žaisti krepšinį ir kad esame lietuviai, kurie diktuoja madas Sovietų Sąjungos krepšinyje“, – būtent taip jau šį vakarą į praeitį pažvelgs „Žalgirio“ žaidėjas Valdemaras Chomičius.

Nepaisant įtampos, „Žalgirio“ komanda, sudaryta iš lietuvių, atstatę krūtinę nuolat stodavo į kovą prieš rytų krepšinio milžinus. „Ta dvasia, tas priešiškumas tarp „CSKA“ ir „Žalgirio“, tvyrojo ore. Tai sirgaliai, kurie nusivilks marškinėlius, atiduos pinigus, išsiplėš širdį, kad tik jų komanda laimėtų. Taip pasitaiko retai“, –  prisiminimais su žiūrovais dalinsis ir „CSKA“ sunkusis kraštas Valerijus Tikchonenka.

Maskvos komanda bandė imtis visko, kad sustabdytų mažą, pažeidžiamą, tačiau drąsią ir puikiai visą Lietuvos tautą atspindinčią „Žalgirio“ komandą. Deja, jiems tai pavykdavo ne visuomet. „Buvo visko: šiurkštumo, kraujo, išmuštų dantų, lūžusių nosių, bet niekada nežaidėme niekšiškai. Tai buvo tikras, nesuvaidintas sportinis azartas ir konkurencija“, – pridės V. Tikchonenka.

Kaip laidoje prisimins kitas CSKA žaidėjas Sergėjus Tarakanovas, žaidimas su „Žalgiriu“ ypač pasikeitė tuomet, kai prie pastarojo prisijungė Arvydas Sabonis. „Žinoma, iš pradžių tai buvo varžybos su pagarba CSKA,  o vėliau tai perėjo į kažkokį atvirą priešiškumą. Ir tai ne visada buvo malonu, nes ir žiūrovai pradėjo elgtis kitaip“, – prisimins jis.

Tačiau Kauno „Žalgirio“ pergalėmis nusėtą taką tuo metu netikėtai aptemdė komandos lyderio A. Sabonio trauma.

„Pradžioje treniruotės, kai Sabas buvo dar neprasimankštinęs ir raumenys nebuvo pasiruošę darbui, jis staigiai, aštriai paslydo. Ir nors nuo 87-ųjų praėjo 35 metai, aš kaip dabar girdžiu traškesį plyštančio Achilo“, – apie „Žalgirio“ skaudžią netektį ketvirtajame epizode kalbės tuometinis SSRS krepšinio rinktinės gydytojas Vasilijus Avramenko, o žiūrovai šiandien sužinos, kaip situacija vystėsi toliau.

Prisimindami Lietuvos krepšinio istoriją, nepamirškime ir to, jog ši visai šaliai svarbi istorija yra pildoma kasdien. Žiūrovų jau rytoj laukia kontrolinės ispanų ir lietuvių rungtynės, o penktadienį sirgaliai kviečiami stebėti paskutines, prieš Nyderlandus.

Į paskutines rungtynes krepšinio entuziastai bilietus kviečiami įsigyti čia: https://bit.ly/3PnTf7P

Apie A. Sabonio paauglystę ir netikėtą patirtą traumą, Modesto Paulausko fenomeną bei kitų krepšininkų atvirus atsiminimus apie Maskvos ir Kauno klubus, išgirsite jau šiandien.

Dokumentikos ciklo „Krepšinio namai“ ketvirtoji serija – šiandien 19.30 val., per TV3.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: