Bendruomenės naujienosReporteris

Dovana aktyviausiems skaitytojams – susitikimas su rašytoju

Alyvomis kvepiančioje Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos aktų salėje nekantraujantys pradinukai vis žvalgėsi į duris, kada įžengs taip lauktas svečias – rašytojas Virgis Šidlauskas. Laukdami susitikimo visi buvome perskaitę knygą „Ugnikalniukas ieško draugų“.  O su knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“ dalis mokinių susipažino per Metų knygos rinkimus, nes ši knyga – viena iš vaikų knygų penketuko nominančių.

Knygučių pristatymus rašytojas pradėjo dainelėmis apie Ulfą. Jas, gitara skambinantis svečias, kvietė padainuoti kartu. Gerai pasitreniravę galėjome išdainuoti net tokius sudėtingus žodžius kaip kengūrpotamčiasnapis. Išmokome ir dainelę apie ugnikalniuką, nuotaikingai pritardami rašytojui „Ugnikalniukas ieško, ieško draugų“.

Pasirodo, nupiešti knygelės veikėjus nėra taip sunku, jei klausai rašytojo patarimų ir pieši po mažą žingsnelį. Netrukus nuotaikingi veikėjai, labai panašūs į sugalvotus iliustratorės Tanios Rex, išsirikiavo mokinių piešiniuose: Ulfas, Zefyrų ūkio Dykūnas, sotusis katinas Pelin Hudas. Susitikimo pabaigoje ant šių linksmų piešinėlių rašytojas mokiniams dovanojo autografus su palinkėjimais.

Į susitikimą mokiniai atsinešė klasės draugų klausimus, todėl buvo svarbu sužinoti apie rašytoją įvairiausių dalykų, kad sugrįžę į klases galėtų papasakoti draugams ir mokytojai. Mokėmės drąsiai atsistoti, prisistatyti ir užduoti klausimą, kaip tikroje spaudos konferencijoje. Sužinojome, kad pirmąją knygą rašytojas parašė būdamas septyniolikos metų. Ši knyga buvo apie monstrus. Vaikystėje svajojo būti kosmonautu, o vėliau – žurnalistu. Pirmąją „simpatiją“ sutiko vaikų darželyje. Knygą „Ugnikalniukas ieško draugų“ susapnavo ir, atsikėlęs naktį, užrašė idėją. O šią knygą kūrė du mėnesius. Knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“ buvo rašoma penkis mėnesius. Su gitara rašytojas Virgis Šidlauskas nesiskiria nuo ankstyvos jaunystės ir yra grojęs muzikinėje grupėje.

Į susitikimą su rašytoju buvo pakviesti patys aktyviausi bibliotekos skaitytojai, po keturis mokinius iš kiekvienos pradinukų klasės. Tai dovana mokiniams už daugybę perskaitytų knygučių. Susitikimo metu buvo paskelbtas 1-4 klasių aktyviausių skaitytojų dešimtukas. Šiems mokiniams ranką paspaudė, diplomus įteikė ir pasveikino pats rašytojas Virgis Šidlauskas.

Linkime rašytojo mintims įsikibti į pavasariozaurų karčius, panardyti rytmečio alyvopotamijos kvapuose, prisirinkti baltakaštonkryčio žiedlapių ir išbarstyti juos naujų knygų puslapiuose. O mes, kupini įspūdžių, liekame nekantriai laukti antrosios knygos „Ulfas ir stebuklinga barzda“ dalies, kuri jau pakeliui pas skaitytoją.

Bibliotekininkės Daina ir Raimonda

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.