Bendruomenės naujienosReporteris

„Dovana paukščiui“ – Žemės mėnesiui skirta akcija

Balandžio pradžioje Gamtos mokykla tradiciškai sutelkia aplinkai draugiškus panevėžiečius pasirūpinti mūsų miesto sparnuočiais. Laikotarpis nuo kovo 20-osios iki balandžio 22-osios visame pasaulyje vadinamas Žemės mėnesiu. Tada organizuojamos švarinimo, medelių sodinimo, inkilų kėlimo talkos, kūrybinės akcijos, rengiami konkursai apie žemę, gamtą ir būtinybę tai išsaugoti. Renginių esmė – skatinti visuomenę susimąstyti apie mūsų planetos ateitį.

Panevėžio gamtos mokykloje vyko tradicija tapusi inkilų dalinimo akcija „Dovana paukščiui“ vietos bendruomenių nariams. Tai akcijos – parodos „Padovanok namus sparnuočiui“ pratęsimas, kurios metu vaikai, padedami mokytojų, tėvelių ar senelių, gamina inkilus ir neša juos į Gamtos mokyklą. Šiais metais sulaukėme per šimtą namelių zylėms, varnėnams. Jaunieji meistreliai apdovanojami Žaliaisiais diplomais už pagalbą paukšteliams ir pagarbų elgesį Gamtai ir Žemei. Inkilai buvo eksponuojami mokyklos edukacinėse erdvėse, o vėliau keliami mokyklos parke, dovanojami socialiniams partneriams, vietos bendruomenėms.

Akcija „Dovana paukščiui“ siekiama ugdyti panevėžiečių aplinkosauginę savimonę, padėti bendruomenių nariams pasirūpinti namais paukščiams parkuose, alėjose, kiemuose. Renginio metu išdalinta per 30 inkilų, kurie džiugins sparnuočius Liekupio, Marijonų, Rožyno, Gamtininkų vietos bendruomenių bei pavienių žmonių aplinkoje. Inkilus dalinti padėjo Gamtos mokyklos būrelio „Medžio mozaika“ vaikai kartu su mokytoju Romu Kupčinsku. Jie konsultavo akcijos dalyvius, aiškino, kaip teisingai parinkti inkilą, kaip jį iškelti, kad nepadaryti žalos medžiui.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button