Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-04-02

Dovanos, paversiančios darbuotojus laimingesniais

Darbas su laiminga, energinga, viskuo patenkinta komanda skamba šauniai, tiesa? Tačiau ar iš tikrųjų to reikia? Juk darbai ar šiaip, ar taip turi būti padaryti. Taip, vis dar yra įmonių, kurios taip mano, tačiau statistika – laimingų darbuotojų pusėje. Remiantis ja, laimingi darbuotojai darbe pasilieka keturis kartus ilgiau, yra 12 % produktyvesni, praleidžia dvigubai daugiau laiko prie savo užduočių ir turi net 65 % daugiau energijos. Kaip darbuotojus paversti laimingesniais? Kartais užtenka paprastų dalykų. Verslo dovanos – tušinukai su logotipu, puodeliai, gertuvės ir dar daug kitų – gali padėti palaikyti šypsenas darbuotojų veiduose. Kaip? Visi atsakymai – jūsų dėmesiui.

Dovanos motyvuoja labiau nei pinigai

Visų pirma, jeigu norite papuošti savo komandos veidus šypsenomis, pinigai čia – iš esmės beverčiai. Mokslinių tyrimų duomenimis, dovanos motyvuoja darbuotojus kur kas labiau. Remiantis ta pačia informacija galima teigti, kad verslo dovanos padidina ne tik darbuotojų motyvaciją, tačiau ilgainiui – ir darbo efektyvumą. Ir visai nesvarbu, kokia proga jas dovanosite – gimtadienio, darbo sukakčiai paminėti ar įmonės vakarėlio metu.

Ko reikia norint išrinkti geriausią dovaną? Elementarių dalykų. Praktiškumas turėtų būti pirmoje vietoje. Pavyzdžiui, tušinukai su logotipu tikrai pravers jūsų darbuotojams vykdant kasdienes užduotis. Tokį patį efektą gali padėti pasiekti ir užrašinės ar bloknotai.

Naudinga ir darbe, ir namuose

Nesvarbu, ar pastaraisiais metais pasiekėte rekordiškų rezultatų, ar metai buvo pelningiausi, ar pasirašėte sutartį su stambiu rinkos žaidėju – visas šias progas galite pažymėti su tuo pasveikindami ir didelį, visas gamybos grandis apimantį kolektyvą. Kiekvienas, gavęs padėkos dovanėlę, jausis ypatingas, nepamirštas, vertinamas. O laimingi darbuotojai pritraukia ir laimingus verslo partnerius.

Išties naudinga ir darbuotojus laimingais paversti galinti dovana yra tokia, kurią jis galėtų naudoti tiek namuose, tiek darbe. Tai galėtų būti unikalūs, neeiliniai aksesuarai, pavyzdžiui – garso kolonėlė. Jūsų komanda galės sukurti jaukią darbo aplinką su atpalaiduojančia muzika arba ja mėgautis namuose.

Dovanos, kuriančios emocijas

Jeigu tušinukai su logotipujau puošia jūsų darbuotojų stalus, atėjo metas dovanoms, kurios būtų šiek tiek asmeniškesnės, keliančios šiltas emocijas. Pavyzdžiui, puodelis su visos komandos nuotrauka ant jo taps dovana, kuria jūsų darbuotojai galės džiaugtis ištisus metus. Kiekvieną rytą, pažvelgęs į savo puodelį, darbuotojas jausis laimingas, nes priklauso didelei, šauniai ir aktyviai kompanijai.

Kas dar kuria emocijas ir paverčia žmones laimingais? Šokoladas! Saldainiai, batonėliai ir daugelis kitų širdį apsaldinančių skanėstų su įmonės logotipu taps įsimintina dovana, kuriai neatsispirs net rimčiausias, mažiausiai besišypsantis komandos narys. Desertus galite dovanoti komplektais kartu su arbata, įpakuotus dailiose, stilingose dėžutėse.

Verslo dovanos itin didelei komandai

Siekis padaryti darbuotojus laimingesniais neturėtų tapti didelę biudžeto dalį „suvalgančia“ našta. Atminkite, kad nors kuo didesnė komanda, tuo didesnė verslo dovanų kaina, jūsų komanda bus dėkinga net už mažiausias dovanėles. Kaip sutaupyti? Nesvarbu, ar tai būtų tušinukai su logotipu, ar puodeliai, ar apranga – visoms verslo dovanoms gali būti pritaikoma paprasta taisyklė. Kuo didesniais kiekiais pirksite, tuo kaina bus mažesnė, todėl rekomenduojama reprezentacines priemones pirkti urmu, visai komandai vienu metu.

Pavyzdžiui, jeigu verslo dovanoms esate numatę nedidelį biudžetą, rinkitės mažiau kainuojančias dovanas. Tai galėtų būti atšvaitai, kaklajuostės, bloknotai, pieštukai ar kitos kanceliarinės priemonės. Jeigu norite skirti daugiau lėšų ir darbuotojus nustebinti šiek tiek didesnėmis dovanomis, rinkitės rankšluosčius ar aprangą. Didelė verslo dovanų gausa padės išsirinkti aksesuarus pagal įmonės galimybes.

Laimingi darbuotojai – tai didesnis darbo našumas, malonesnė darbo aplinka ir dar daugybė kitų privalumų verslui. Kodėl to neišnaudojus? Net mažiausia dovanėlė gali papuošti jūsų komandos veidus šypsenomis. Tušinukai su logotipu, puodeliai, apranga ir kiti aksesuarai: praktiška, šiuolaikiška ir efektyvu!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: