spartatextile.lt nuotr.

Drabužiai: įdomūs faktai apie juos

Drabužiai yra ta tema, apie kurią galime kalbėti valandų valandas – juk būtent be drabužių negalime išsiversti nei dienos. Tačiau, kad ir kiek dėmesio beskirtumėte šiai temai, labai tikėtina, kad tam tikrų faktų apie drabužius dar negirdėjote. Tad metas su jais susipažinti. 

  • Šiuolaikinė visuomenė savo kasdienybės neįsivaizduoja be drabužių. Be to, būtent drabužiai yra vienas dažniausiai perkamų dalykų. Tačiau, ar kasdien, kai praveriame savo drabužinės duris, susimąstome, kada atsirado pirmieji drabužiai? Ko gero, rytais apie tai nesusimąstote – tokias mintis keičia mintys apie tai, ką rengtis šiandien? Tačiau, jei norisi sužinoti atsakymą į klausimą, kada atsirado pirmieji drabužiai, ko gero, būsite labai nustebę – mokslininkai spėja, jog pirmieji drabužiai galėjo atsirasti dar prieš 500 000 metų.
  • Medvilnė bei poliesteris – tai medžiagos, iš kurių dažniausiai gaminami moteriški bei vyriški apatiniai
  • Vestuvės – viena svarbiausių gyvenimo švenčių, o vestuvinė suknelė – svarbus jos akcentas. Šiandien vestuvinės suknelės stebina savo grožiu bei estetika. Dar daugiau, neretai priimami tokie sprendimai, kurie šventės dalyvius priverčia aiktelėti iš nuostabos, pavyzdžiui, vietoje įprastos baltos spalvos suknelės yra pasirenkama žalios ar juodos spalvos suknelė. Na, o suknelės ilgis yra dar vienas akcentas, kuris taip pat gali nustebinti. Ir, akivaizdu, kad tai jau ir buvo padaryta – pasirodo, kad ilgiausia vestuvinė suknelė, kurią kada nors dėvėjo nuotaka, buvo net 3 kilometrų ilgio. 
  • Mini sijonas šiandien yra ypač populiarus pasirinkimas. Tačiau, jei kalbėsime apie tai, kada jis buvo sukurtas, pastebėsime, kad tai įvyko ne taip jau ir seniai – tik  1965 metais. 
  • Kojinės – labai svarbus mūsų aprangos akcentas. Šiandien kojinių pasirinkimas yra labai didelis, galime rinktis įvairių spalvų gaminius, o taip pat – kojines – dekoruotas pačiais įvairiausias raštais. Visgi, ar, kada susimąstėte, kokios spalvos kojinės yra pasirenkamos dažniausiai? Pasirodo, labiausiai mėgstamos yra juodos ir baltos kojinės. Ir, nieko keista, kodėl taip yra – būtent šių spalvų kojines yra lengviausia priderinti prie kitų drabužių.  
  • Šiandien, kiekvienas norintis įsigyti drabužių, turi daug įvairių pasirinkimų: gali keliauti pas dizainerį ir kartu nuspręsti, koks drabužis tiktų labiausiai. Taip pat gali keliauti ir į įvairius prekybos centrus bei aplankyti ten įsikūrusias drabužių parduotuves. Taip pat gali pasinaudoti internetu ir puikių drabužių įsigyti net neišeinanti iš namų. Taip pat šiandien turime daug puikių priemonių, kurias pasitelkę, nesudėtingo dizaino drabužius galime susikurti patys. Visgi, apsipirkimas prekybos centruose išlieka vienu populiariausių drabužių įsigijimo būdų. Na, o, ar kada susimąstėte, kur buvo įsikūręs pirmasis prekybos centras, kuriame buvo galima įsigyti drabužių? Pasirodo, tai buvo senovės Romoje. 
  • Kiekvieną dieną mūsų galvoje sukasi šimtai įvairiausių minčių. Na, o drabužiai – jokia išimtis. Įdomus faktas tas, kad vidutiniškai bent kelis kartus per parą, kiekviena moteris pagalvoja apie tai, kad reikėtų įsigyti naujų drabužių. 
  • Ko gero, būtų labai sudėtinga rasti žmogų, kuris savo drabužinėje neturėtų  marškinėlių. Ir iš tiesų, marškinėliai yra vienas populiariausių pasirinkimų, kadangi  kiekvienais metais jų parduodama apie 2 milijardus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: