Drastiškai plintant virusui ir daugėjant susirgimų Panevėžio valdžia išlaisvina renginius

Kalėdinės Panevėžio eglutės įžiebimas vyko kone slaptai – be žiūrovų, tačiau atsiritus naujai COVID-19 omikron atmainai ir drastiškai išaugus užsikrėtusiųjų skaičiams Sausio 13-osios dienos minėjimas Panevėžyje vyko be jokių ribojimų ir net be kaukių. Tokiuose gana dviprasmiškuose valdžios sprendimuose panevėžiečiai pasigedo logikos.

Kodėl didėjančios grėsmės akivaizdoje renginiams Panevėžyje taikomi skirtingi reikalavimai? Tą norėjo išgirsti ne vienas į redakciją kreipęsis panevėžietis, todėl AINA.lt per savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėją Eglę Morkūnę paprašė, kad savo poziciją išsakytų miesto arba savivaldybės administracijos vadovai.

Tačiau nei mero Ryčio Mykolo Račkausko, nei savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos komentarų taip ir negavome.

E.Morkūnė abstrakčiai atsakė, jog savivaldybė organizuodama renginius laikosi visų Vyriausybės nustatytų tuo metu galiojančių reikalavimų.

Anot jos, COVID-19 pandemija tęsiasi jau ne vienerius metus, tad tai tampa visuomenės gyvenimo dalimi, kai kiekvienas asmeniškai esame atsakingi už savo ir artimųjų saugumą. Komunikacijos specialistė nurodė, kad viešinant Sausio 13-osios renginius buvo akcentuojamas ir išreiškiamas raginimas jų metu laikytis pandemijos valdymo reikalavimų ir rekomendacijų.

Kodėl ant skirtingų lėkščių atsidūrė eglutės įžiebimo šventė ir Sausio 13-osios minėjimas, ponia E.Morkūnė taip ir neatsakė.

Panevėžio miesto vicemeras Valdemaras Jakštas paklaustas apie minėtus renginius pirmiausia tarstelėjo, kad to reikėtų klausti jų organizatorių, o tuojau pat pareiškė, kad vėliavos pakėlimas ir pats minėjimas vyko labai trumpai, o taip pat skverelyje prieš paštą atsisakyta laužų deginimo, eilių skaitymo ir dainų dainavimo.

„Minėjimas vyko atviroje erdvėje ir tik keliolika minučių. Manau nieko blogo nėra, nes, pavyzdžiui, Vilniuje, o ten yra gerokai daugiau sveikatos specialistų, minėjimas vyko gerokai ilgiau, buvo deginami laužai“,- sakė V.Jakštas.

„Lietuvą valdant dabartinei, labai nekompetetingai valdžiai buvo nerealu tikėtis, kad į minėjimą susirinks labai daug žmonių. Pats jame dalyvavau ir žmonių tikrai daug nebuvo. Į Kalėdinės eglutės įžiebimą būtų susirinkę bent dešimt kartų daugiau žmonių, todėl manau, kad minėjimas didesnės grėsmės nekėlė“,- sakė Socialdemokratų frakcijos miesto taryboje vadas Ramūnas Vyžintas.

Tuo tarpu Panevėžio miesto tarybos opozicijos lyderė Gema Umbrasienė sutiko, kad renginių organizavime Panevėžyje nėra jokios logikos ir spėjo, jog tai galėjo atsitikti dėl vadovų pervargimo, nors tai ir akivaizdžiai atsispindi susirgimų statistikoje.

„Tiesa, prisiminkime miesto gimtadienio renginius, kuriuose dalyvavo minios žmonių ir jokio susirgimų protrūkio nebuvo. Dabartinis laikotarpis ir pasekmės yra neprognozuojamos, o renginiai Panevėžyje organizuojami taip, kaip Dievas duos“,- akcentavo G.Umbrasienė.

Irmanto Juzėno nuotr.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: